Tragedia w wawerskiej podstawówce
Fot. Piotr Molecki/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Nowe informacje w sprawie tragedii w warszawskiej podstawówce

Emil B. trafi na obserwację psychiatryczną

REDAKCJA VIVA! 29 czerwca 2019 06:51
Tragedia w wawerskiej podstawówce
Fot. Piotr Molecki/East News

Na początku maja Polską wstrząsnęły wydarzenia z jednej z wawerskich szkół. Jeden z 15-latków śmiertelnie ranił nożem kolegę na terenie szkoły. Teraz pojawiły się nowe informacje w sprawie.

Tragedia w Wawrze: nowe informacje

Emil B., który jest podejrzany o zabicie kolegi trafi na obserwację psychiatryczną. To postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie dla Pragi- Południe V Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Piętnastolatek zostanie poddany czterotygodniowej obserwacji psychiatrycznej. „Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej”, powiedział PAP Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Obecnie chłopak znajduje się w schronisku dla nieletnich. Emil B. 10 maja śmiertelnie ranił nożem kolegę w szkole podstawowej w Wawrze. Zadał Jakubowi K. kilka ciosów nożem. Między nastolatkami miało dojść do kłótni.

Podobno napastnik żądał od starszego kolegi zwrotu pieniędzy. „Powiedział podobno, że nie ma, a ten go zaczął bić, a później dźgnął go kilkakrotnie nożem myśliwskim”, wyjawił świadek zdarzenia w rozmowie z TVN24.pl.

W sprawę zamieszanych było pięć osób. Wszyscy przebywają w schroniskach. „Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu”, dodał PAP Marcin Kołakowski.

Emil B. już wcześniej dwa razy stawał już przed sądem za pobicie i awantury pod wpływam alkoholu. Mimo to nie był pod nadzorem kuratora.   

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.