Dawid Żukowski
Fot. KSP
O TYM SIĘ MÓWI

Zakończono śledztwo po śmierci 5-letniego Dawida Żukowskiego

Prokuratura podjęła decyzję

Redakcja VIVA! 2 września 2020 08:47
Dawid Żukowski
Fot. KSP

O zaginięciu małego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego mówiła cała Polska. W lipcu 2019 roku matka chłopca zgłosiła, że zaginął wraz z ojcem, Pawłem Ż., z którym spędził popołudnie. Policja natychmiast przystąpiła do działania. Poszukiwania trwały kilkanaście dni, a każdy kolejny trop wskazywał na tragiczne kulisy tej sprawy. Zgodnie z podejrzeniami śledczych, okazało się, że dziecko nie żyje, a zabójcą był właśnie Paweł Ż. Po wielu miesiącach dochodzenia sąd wydał ostateczny wyrok.

Ostateczny wyrok w sprawie Dawida Żukowskiego

W dzień zaginięcia chłopca, jego matka otrzymała od Pawła Ż. wiadomość, w której groził, że kobieta „już nigdy nie zobaczy syna”. Wtedy pomyślała, że to kolejne nieporozumienie, ponieważ jej relacja z ojcem dziecka nie układała się pomyślnie. Zaniepokoił ją jednak brak kontaktu z mężczyzną, więc około godziny 22 zgłosiła zaginięcie Dawida. Poszukiwania rozpoczęły się około północy.

„Około 17:00 Dawid Żukowski wyszedł ze swoim ojcem z miejsca zamieszkania i od tamtej pory nie był przez nikogo widziany. Niestety, kilka minut przed godziną 21:00 otrzymaliśmy informację, że nie żyje ojciec dziecka”, przekazał wtedy Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji. Poinformował, że Paweł Ż. popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

Wtedy jeszcze nikt nie mówił, że zrobił to zaraz po tym, jak zamordował syna. Wciąż wierzono, że Dawid jest bezpieczny. Policja prowadziła poszukiwania na szeroką skalę, a dzięki udzielonym wskazówkom udało im się ustalić, co tak naprawdę mogło wydarzyć się tego dnia. „Weryfikujemy wszystkie informacje. Przedmioty, które zabezpieczamy, poddawane są ekspertyzom”, mówił Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Niestety, ciało chłopca odnaleziono po dziesięciu dniach od daty zaginięcia.

Sekcja zwłok wykazała, że 5-letni Dawid zginął od kilkunastu ciosów, zadanych mu ostrym narzędziem. Nie próbował się bronić, a w chwili śmierci prawdopodobnie był przytomny. Paweł Ż. miał zabić chłopca w swoim samochodzie, jednak narzędzia zbrodni wciąż nie odnaleziono.

Portal Fakt informuje, na jakim etapie znajduje się śledztwo ws. śmierci Dawida Żukowskiego. „Zostało ono umorzone w lipcu tego roku, a jako podstawę przyjęto art. 17 par. 1 pkt 5 kodeksu karnego, czyli mówiąc wprost – śmierć osoby podejrzewanej”, przekazała reporterom Fakt24 Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Dawid Żukowski, zaginął 5-latek z Grodziska
Fot. KSP

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!