Akcja Ratunkowa w Hiszpanii, Julen Rosello
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Akcja ratunkowa 2,5-letniego Julena wkracza w decydującą fazę?!

„Wierzę, że jakiś anioł czuwa nad moim synem i utrzyma go przy życiu”

Olga Figaszewska 25 stycznia 2019 20:55
Akcja Ratunkowa w Hiszpanii, Julen Rosello
Fot. East News

Tą akcją ratunkową żyje cały świat. Mały Julen dwanaście dni temu wpadł do głębokiego na 100 metrów odwiertu w Totalan w Andaluzji. Ratownicy nie tracą nadziei, że uda im się wydostać 2,5-letniego chłopca. Jednak napotykają na drodze kolejne komplikacje. Rzecznik hiszpańskiej policji wyjaśnił, dlaczego prace postępują tak wolno.

Ratownikom uda się uratować Julena?

Służby ratunkowe nie poddają i starają się dotrzeć do chłopca. Jednak akcja ratunkowa wciąż się przedłuża. Dziura, do której wpadło dziecko wyklucza zejście z nią dorosłego człowieka. Podejrzewa się, że Julen znajduje się na głębokości ponad 70. metrów. Sonda znalazła w tym miejscu przedmioty należące do chłopca, a także uchwyciła pukiel jego włosów.

Oddział ratunkowy próbował przedostać się do niego już w poniedziałek, jednak przez błąd w odwiercie tunelu opóźnił działania. W czwartek strażacy dostali się do specjalnie stworzonego szybu, który pomoże im przejść do Julena. Najpierw muszą wykopać czterometrowy odcinek, który połączy ich z odwiertem. Nie ułatwia im tego ukształtowanie terenu. Znajdują się obecnie na najcięższym momencie akcji.

„Górzysty teren komplikuje akcję ratunkową 2,5-letniego Julena. (…) Odwaga wśród 26 ratowników jest nadal tak ogromna, jak wczoraj, kiedy weszli do szybu”, mówi w rozmowie z mediami rzecznik policji, Jorge Martin.

Pełni nadziei są również rodzice chłopca. Jose i Victoria wierzą, że ich synek przeżyje. „Żona jest załamana. Moje serce też pęka z bólu. Wierzę, że jakiś anioł czuwa nad moim synem i utrzyma go przy życiu”, mówił ojciec Julena. Mieszkańcy wioski, w której rozgrywa się tragedia modlą się w intencji malca i wspierają ratowników.

Przypomnijmy, że chłopiec wpadł do otworu w niedzielę, 13 stycznia podczas zabawy. Teren nie został odpowiednio oznakowany, a firma, która wywierciła odwiert (prawdopodobnie nielegalnie) utrzymuje, że był on zabezpieczony od góry ciężkim kamieniem. Prokuratura wszczęła jednak śledztwo w tej sprawie. W rozmowie z dziennikarzami burmistrz miejscowości zaznacza, że nic nie wiedział o tych działaniach.  

 

Akcja Ratunkowa w Hiszpanii, Julen Rosello
Fot. East News

Akcja Ratunkowa w Hiszpanii, Julen Rosello
Fot. East News

Akcja Ratunkowa w Hiszpanii, Julen Rosello
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?