Novak Djoković, Jelena Djoković, Bal mistrzów Wimbledonu, 12.07.2015 rok
Fot. Can Nguyen/REX Shutterstock/EAST NEWS
HISTORIE MIŁOSNE

W obliczu skandalu żona stoi za nim murem! Oto historia miłości Jeleny i Novaka Djoković 

„Miłość i przebaczenie nigdy nie jest błędem, ale potężną siłą"

Damian Brillowski 13 stycznia 2022 19:48
Novak Djoković, Jelena Djoković, Bal mistrzów Wimbledonu, 12.07.2015 rok
Fot. Can Nguyen/REX Shutterstock/EAST NEWS

Novak i Jelena Djoković poznali się już w czasach liceum. Przez kolejne lata pielęgnowali swoją miłość, by w 2014 roku na malowniczej wyspie powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Wszystko w tajemnicy przed mediami. Doczekali się dwójki dzieci. Żona kibicuje sportowcowi na wszystkich tenisowych wydarzeniach, on zaś nazywa ją swoją „Miss Universe”. Od początku dzielnie się wspierają. Rodzina jest dla nich najważniejsza. I nawet teraz, kiedy Novak Djoković przeżywa poważny kryzys wywołany niezaszczepieniem się przed zawodami Australian Open, żona staje w jego obronie. „Jedynym prawem, którego wszyscy powinniśmy przestrzegać ponad każdą granicą, jest miłość i szacunek dla drugiego człowieka”, podkreśla. Poznaj historię miłości jednego z najbardziej utytułowanych tenisistów świata i jego żony Jeleny.

Novak Djoković i Jelena Djoković: historia miłości 

Novak Djoković poznał swoją przyszłą żonę Jelenę (wtedy jeszcze Ristić) w czasach szkoły. Obaj uczęszczali na zajęcia do liceum sportowego. W 2005 roku oficjalnie zostali parą. Osiem lat później zaręczyli się by w 2014 roku wziąć ślub. Co ciekawe, panna młoda miała na sobie suknię ślubną zaprojektowaną przez Sarah Burton z domu mody Alexandra McQueena. Ceremonia weselna odbyła się w na malowniczej wyspie Świętego Stefana w Serbii. Zakochanym zależało, aby zachować prywatny charakter uroczystości, dlatego wzięli ślub w tajemnicy przed mediami. Małżonkowie doczekali się dwójki dzieci syna Stefana oraz córki Tary.

Jelena chętnie uczestniczy w różnych tenisowych turniejach dzielnie kibicując mężowi z trybun. Mężczyzna nie pozostaje jej dłużny i nazywa ją swoją własną „Miss Universe”. Nie bez przyczyny w końcu blondowłosa piękność może pochwalić się niebanalną urodą i bez żadnych przeszkód mogłaby się starać o koronę i tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Gdy zasiada na trybunach podczas tenisowych wydarzeń fotoreporterzy z chęcią wykonują jej zdjęcia. 

Jelena Djoković na co dzień pomaga mężowi przy prowadzeniu fundacji „Novak Djoković Foundation”, której jest dyrektorką. Ich celem jest pomoc serbskim dzieciom w zakresie edukacji. Kobieta jest również odpowiedzialna za wydawanie gazety zwiazanej z działalnością fundacji. Pomimo że Jelena studiowała finanse w Mediolanie, chęć pomocy innym i troska o lepszy świat okazały się dla żony Novaka ważniejszym celem w życiu. W jednym z wywiadów sportowiec przyznał, że to właśnie żona stanowi dla niego największe źródło radości i szczęścia. 

Czytaj także: Wielka kariera czy prywatność? Eva Mendes i Ryan Gosling udowadniają, że można mieć jedno i drugie

Novak Djoković, Jelena Djoković, Rozdanie nagród Laureus, 06.02.2012 rok
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Novak Djoković, Jelena Djoković, Rozdanie nagród Laureus, 06.02.2012 rok

Novak Djoković, Jelena Djoković, Gala fundacji Novaka Djokovicia, 08.07.2013 rok
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS
Novak Djoković, Jelena Djoković, Gala fundacji Novaka Djokovicia, 08.07.2013 rok

Zamieszanie wokół Novaka Djokovicia

O serbskim tenisiście Novaku Djokoviciu zrobiło się ponownie głośno na początku stycznia, kiedy to przyleciał do Melbourne, aby wziąć udział w zawodach Australian Open. Przyczyną zamieszania wokół sportowca był fakt, że nie zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Pomimo niespełnienia wymogu otrzymał specjalne zezwolenie na występ w turnieju. Spokojny o swój los wyruszył do Australii. 

Jednak tuż po przylocie został zatrzymany na lotnisku, a następnie przewieziony do ośrodka dla imigrantów w Melbourne. Serb niezwłocznie złożył apelację o wypuszczenie go. 10 stycznia sąd w Melbourne wydał pozytywną decyzję i przywrócił mu paszport. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i wciąż nie wiadomo czy tenisista wystąpi w konkursie Australian Open.

Do tej pory Novak Djoković wygrał turniej Australian Open 9 razy w latach: 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019, 2020, 2021. Od trzech lat nie daje szans rywalom i wygrywa turniej za turniejem. Jak będzie w tym roku, czas pokaże. 

Czytaj także: Olimpijka Jolanta-Ogar Hill i jej żona od 1,5 miesiąca są mamami! Czy udało im się odnaleźć w nowej roli? 

Novak Djoković, Jelena Djoković, Bal mistrzów Wimbledonu, 12.07.2015 rok
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS
Novak Djoković, Jelena Djoković, Bal mistrzów Wimbledonu, 12.07.2015 rok

Novak Djoković, Jelena Djoković, 15.07.2018 rok
Fot. FaceToFace/REPORTER

Novak Djoković, Jelena Djoković, 15.07.2018 rok

Żona stoi murem za Novakiem Djokovicem 

Novak Djoković w czasie kryzysu może liczyć na wsparcie żony Jeleny Djoković. Po tym, gdy wybuchł skandal wokół sportowca, żona stanęła w jego obronie m.in. opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych wpis, w którym podziękowała wszystkim za liczne słowa otuchy oraz nawiązała do szacunku i miłości do drugiego człowieka. 

„Dziękuję ludziom z całego świata za wyrazy miłości przesyłane w kierunku mojego męża. Biorę głęboki oddech, aby się uspokoić i znaleźć w tym momencie wdzięczność (i zrozumienie) za wszystko, co się dzieje. Jedynym prawem, którego wszyscy powinniśmy przestrzegać ponad każdą granicą, jest miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Miłość i przebaczenie nigdy nie jest błędem, ale potężną siłą. Życzę wszystkim dobrze!”, napisała na Instagramie. 

Ponadto żona sportowca na bieżąco relacjonuje w swoich mediach społecznościowych protesty, które organizowane są m.in. w Bośni i Hercegowinie, Serbii i w Australii pod specjalnym hasłem "we stand with Novak" (murem za Novakiem). Udostępniła także słowa jednego z internautów, o tym jakim człowiekiem jest Novak Djoković. „Taki właśnie jest i taki pozostanie. Ten kryzys nie zmieni tego, jakim jest człowiekiem. Na zawsze pozostanie piękną duszą”, można przeczytać na Instagramie Jeleny Djoković. 

Czytaj także: Jasiek Mela: „Nasza miłość zaczęła się dopiero w pracy. Czasem żartuję, że zatrudniłem Magdę, a teraz ona zatrudnia mnie”

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.