Strajk Kobiet
Fot. Jan Graczynski/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Niezwykły gest policjantki podczas Strajku Kobiet we Wrocławiu! Krótki filmik podbija sieć

„Chyba jeden z najlepszych momentów manifestacji”

Rafał Kowalski 26 października 2020 12:00
Strajk Kobiet
Fot. Jan Graczynski/East News

Miniony weekend przyniósł kolejną falę protestów w całej Polsce. Tysiące rodaków wyszło na ulice małych i większych miast, by wyrazić swój sprzeciw wobec zeszłotygodniowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodne z konstytucją uznał aborcje wykonywane ze względu na liczne wady genetyczne płodu. Wszystkie z manifestacji są otaczane kordonem policji, która – jak wynika z relacji świadków – czasami zachowuje się zbyt brutalnie i stronniczo. Tym bardziej niespodziewanym i miłym gestem był ten, który nagrali protestujący z Wrocławia.

Policjantka zaczęła bić brawo demonstrującym – wideo

W sobotę ulicami Wrocławia przeszedł kolejny z pokojowych marszy przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jak podała Gazeta Wyborcza w wydarzeniu wzięło udział około 3 tysięcy osób, które spacerowały w kierunku Archidiecezji Wrocławskiej. Na jej bramie zawieszono wieszaki – symbol protestów.

Wokół demonstrujących jak zawsze pojawiło się wiele funkcjonariuszy policji i radiowozów. Ku zdumieniu tłumu, nagle z jednego z pojazdów wysiadła kobieta będąca na służbie w pełnym umundurowaniu i zaczęła klaskać! „Chyba jeden z najlepszych momentów manifestacji na wrocławskich ulicach. Pani Policjantka macha do nas i bije brawo. Ludzie machający i klaszczący z balkonów, kierowcy trąbiący na ulicach, wielka solidarność z kobietami”, opisał zdarzenie pan Paweł, uczestnik wrocławskiej demonstracji. „Policjantka bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących”, dopisała pod nagranym przez siebie filmikiem Pani Karolina.

Zobaczcie, jak tłum zareagował na wsparcie od policjantki. To wideo dodające otuchy protestującym słusznie już stało się hitem sieci! 

Strajk Kobiet, Wrocław
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.