Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Podano nieoficjalną przyczynę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka...

Zastosowano niestandardową procedurę ws. zwłok

Redakcja VIVA! 23 sierpnia 2019 19:25
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Po czterech dniach intensywnych poszukiwań odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Znany producent filmowy zaginął z soboty na niedzielę w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Niestety w czwartek podano do mediów smutną wiadomość. Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Teraz Fakt podał nieoficjalną przyczynę śmierci producenta. Wyjawiono także, że została zastosowana niestandardowa procedurę ws. zwłok.

Nieoficjalna przyczyna śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zaginął z soboty na niedzielę w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. W ciągu ostatnich kilku dni trwały intensywne poszukiwania producenta. Niestety zakończyły się tragicznie. W czwartek rano podano do mediów, że Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Jak na razie nie jest znana oficjalna przyczyna jego śmierci. Fakt podaje, że najprawdopodobniej 39-latek zginął poprzez utonięcie. Jego ciało zostało znaleziono 400 metrów od brzegów jego posiadłości. To wykluczałoby podawaną przez niektóre media teorię o śmierci z powodu urazów mechanicznych.

NIektóre źródła podają, że jeszcze dziś odbędzie się sekcja zwłok producenta. Według nieoficjalnych informacji wobec zwłok producenta zastosowano "niestandardową procedurę". Jak podaje Fakt, ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione w czwartek około godziny 5 rano. Następnie Grupa Specjalna Płetwonurków RP wydobyła ciało na motorówkę, a później zwłoki miały zostać przetransportowane na teren posiadłości rodziny zmarłego.

Były policjant Dariusz Loranty w rozmowie z portalem WP przyznał, że ciało od razu po odnalezieniu powinno trafić do prosektorium: „Standardowo odnalezione zwłoki przewozi się do prosektorium i tam następuje okazanie rodzinie. Wcześniej ciało należy przygotować. Trochę obmyć. W przypadku Piotra Woźniaka-Staraka mieliśmy do czynienia z niestandardową procedurą. Jego ciało przewieziono na teren posiadłości rodziny. Nie można jednak mówić o złamaniu prawa. Rodzina i tak musiała zidentyfikować zwłoki. Mają przystań dla łódek, więc nie wymagało to dużego zachodu. Choć z pewnością to pewne odstępstwo”.

Jak na razie, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny, nie chciał jednak skomentować tych doniesień.  

Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Woźniak-Starak
Fot. Instagram @agnieszkawozniakstarak

Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.