Księżna Meghan, Meghan Markle, księżna Sussex
Fot. Rex Features/East News
królewskie życie

Niedorzeczna tradycja w rodzinie królewskiej! Księżna Meghan nie może z niej zrezygnować 

Wymyślił ją Edward VII

Monika Katarzyna Krupska 25 listopada 2018 07:57
Księżna Meghan, Meghan Markle, księżna Sussex
Fot. Rex Features/East News

To już kolejne święta Meghan Markle w rodzinie królewskiej! Tym razem była amerykańska aktorka spędzi je już jako żona księcia Harry'ego. Boże Narodzenie będzie tym bardziej wyjątkowe, bo królowa Elżbieta do Pałacu zaprosiła również mamę Meghan, Dorię Regland. Zarówno mama aktorki, jak i księżna będą musiały poddać się niedorzecznej tradycji królewskiej. Sekret zdradził magazyn Grazia.

Tradycje w rodzinie królewskiej

Jak informuje nas magazyn dziwny zwyczaj wymyślił król Edward VII. Syn królowej Wiktorii, który panował w latach 1901-1910 w pierwszym roku objęcia tronu przed obiadem świątecznym nakazał wszystkim ważyć się. Król słynął z rozrywkowego trybu życia i ważne było dla niego, aby jego goście zawsze czuli się zaopiekowani. Jeśli z bożonarodzeniowego posiłku wyszliby chudsi, to znaczy, że przyjęcie nie było udane. Od 1901 roku w rodzinie królewskiej obowiązuje zatem nakaz ważenia się. W tym roku będąca w ciąży Meghan, jak i jej matka również staną na wadze! 

Nie wiadomo, co dzieje się z danymi na temat wagi, czy może są one przechowywane do kolejnych świąt?Magazyn nie zdradza również, czy tradycja dotyczy także królowej Elżbiety. Jeśli to prawda, to jak myślicie dlaczego rodzina królewska nie zrezygnowała z tego zwyczaju?  

Meghan Markle, księżna Meghan, Jamnik z Meghan
Fot. Getty Images

urodziny księcia Karola, książę Karol, księżna Kate, książę William, książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.