Wojciech Czarny
Fot. Facebook/Wojciech Czarny - AlwaysMore
POŻEGNANIE

Nie żyje Wojciech Czarny. Sportowiec runął w przepaść! 

Tragiczny wypadek w Tatrach

VIVA! 5 sierpnia 2018 22:20
Wojciech Czarny
Fot. Facebook/Wojciech Czarny - AlwaysMore

Nie żyje Wojciech Czarny. Polski sportowiec, który ustanowił rekord przebiegnięcia Głównej Grani Tatr. W sobotę zginął w rejonie Hińczowej Turni.

Wojciech Czarny nie żyje

Informacja o śmierci sportowca została przekazana przez jednego z użytkowników Twittera. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną tragedii był obryw skalny. Do zdarzenia doszło w sobotę, na granicy polsko-słowackij. Wojciech Czarny runął w przepaść z wysokości 100 metrów. Na pomoc ruszyli ratownicy z Horskej Zachrannej Sluzby. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że sportowiec  zmarł w wyniku licznych obrażeń. Jego ciało przetransportowano do miejscowości Stary Smokowiec.

Kim był Wojciech Czarny?

Jeszcze w maju sportowiec ustanowił nowy rekord przebiegnięcia Głównej Grani Tatr Zachodnich. Trasę liczącą 44 kilometry pokonał w 9 godzin 59 minut i 57 sekund.

„Wojtek bieg odbył samotnie, bez wsparcia i depozytów w formule jak pisze “szlakiem, ścieżką”. Oznacza to, że na trasie wszedł na 29 szczytów (pominął 3 ważniejsze szczyty tj: Łopatę, Błyszcz, Smreczyński Wierch). Bieg rozpoczął 19 maja o godz. 7:11 z Przełęczy Huciańskiej a zakończył o godz. 17:11 na Przełęcz Liliowe”, mogliśmy czytać na łamach serwisu outdoormagazyn.pl.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.