Tomasz Grzelewski, rzecznik PKW nie żyje
Fot. screen: YouTube.com/Superstacja)
POŻEGNANIE

Nie żyje Tomasz Grzelewski, dziennikarz i rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej

„Zawsze życzliwy, pełen profesjonalizmu i szacunku do innych...”

Ksenia Krasko 1 lipca 2020 11:44
Tomasz Grzelewski, rzecznik PKW nie żyje
Fot. screen: YouTube.com/Superstacja)

Nie żyje Tomasz Grzelewski, dziennikarz i rzecznik prasowy Państwowej Komisji Wyborczej. Smutną informację potwierdziła Magdalena Pietrzak, Szefowa Krajowego Biura Wyborczego. O śmierci Tomasza Grzelewskiego poinformowała jego rodzina.

Nie żyje Tomasz Grzelewski

Tomasz Grzelewski od 2020 roku sprawował funkcję rzecznika prasowego PKW. Był również cenionym dziennikarzem, przez kilkanaście lat pracował w Superstacji, współprowadził program Salon Polityczny. Wcześniej związany był także z Polsatem i TVN.

Jeszcze we wtorek Tomasz Grzelewski poprowadził konferencję, na której przedstawiono oficjalne wyniki głosowania w pierwszej turze wyborów prezydenckich. 

„Z głębokim żalem informujemy o śmierci naszego życzliwego Kolegi Tomasza Grzelewskiego, wspaniałego człowieka, rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego”, czytamy na Twitterze PKW.

Dziennikarza żegnają koledzy z branży i politycy. Nie ukrywają, że wiadomość o nagłej śmierci rzecznika PKW jest dla nich zaskoczeniem. „Zmarł Tomasz Grzelewski, wybitny dziennikarz i rzecznik, a przede wszystkim wspaniały człowiek. Zawsze życzliwy, pełen profesjonalizmu i szacunku do innych ludzi. Składam głębokie wyrazy współczucia rodzinie i bliskim”, napisała Ewa Kopacz.

„Jeszcze kilka dni temu rozmawiałem z Tomkiem Grzelewskim, jaka to miała być spokojna praca dla PKW, w porównaniu z mediami. A przyszło mu pracować w wyjątkowych okolicznościach przekładanych wyborów prezydenckich. Był uśmiechnięty, i jak zawsze życzliwy. Niech spoczywa w pokoju”, pożegnał zmarłego Arkadiusz Myrcha, poseł PO.

„Jeszcze kilka dni temu, przed siedzibą PKW, uciąłem sobie miłą pogawędkę towarzyską z red. Grzelewskim, bo się lubiliśmy i szanowali. Jestem tą wiadomością bardzo poruszony”, dodał Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Przyczyny śmierci Tomasza Grzelewskiego nie są znane. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. 

Źródło: TVN24

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.