James Redford, 25.01.2012
Fot. Larry Busacca / Staff/Getty Images
POŻEGNANIE

Nie żyje syn Roberta Redforda. James Redford zmarł na raka. Miał 58 lat

Informację przekazała jego żona

Konrad Szczęsny 20 października 2020 10:31
James Redford, 25.01.2012
Fot. Larry Busacca / Staff/Getty Images

Nie żyje James Redford, syn Roberta Redforda. Miał 58 lat. Przyczyną jego śmierci był nawrót nowotworu wątroby. Wiadomość o jego odejściu przekazała żona, Kylie. Agentka legendarnego aktora podkreśliła, że cała rodzina pogrążona jest w żałobie i prosi o uszanowanie prywatności...

James Redoford nie żyje. Syn Roberta Redforda zmarł na raka

Informacja o śmierci James Redforda została przekazana mediom w miniony piątek. Zamieściła ją na Twitterze jego żona, Kylie Redford. Wpis opatrzyła pamiątkowymi zdjęciami z mężem. Nie ukrywała, że odejście ukochanego to dla niej niewyobrażalny cios...

„James zmarł dzisiaj. Mamy złamane serce. Żył pięknie i wielu go kochało”, podkreśliła w emocjonalnym wpisie. Dodała również, że jest mu niezmiernie wdzięczna za dwójkę dzieci, których się doczekali: syna Dylana oraz córkę Lenę.  

W wywiadzie udzielony The Salt Lake Tribune 32-letnia żona syna Roberta Redforda ujawniła, że przyczyną śmierci był nawrót raka wątroby. Nastąpił on w momencie, w którym mężczyzna czekał na kolejny przeszczep tego organu... Miał 58 lat.

James Redford od dziecka miał ogromne problemy zdrowotne

Jak przypominają zachodnie media, James był chorowitą osobą. Lekarze dawali mu między 40 a 60% szans na przeżycie. Już w dzieciństwie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Stwierdzono wówczas u niego rzadką chorobę autoimmunologiczną, atakującą wątrobę: pierwotne zapalenie dróg żółciowych. Z jej powodu przeszedł aż dwa przeszczepy tego organu, zaś w 1993 roku podjął decyzję o założeniu organizacji non-profit James Redfors Institute For Transplant Awareness., zajmującej się edukacją związaną z byciem dawcą tkanek i narządów.

Dzięki wygranej walce z rakiem mógł spełnić swoje marzenia. Poszedł w ślady sławnego ojca, został scenarzystą oraz reżyserem. 

James Redford był trzecim dzieckiem Roberta Redforda z byłą żoną, Lolą Van Wagenen. Para już raz doświadczyła ogromnej osobistej tragedii. W wieku 10 tygodni w wyniku nagłej śmierci łóżkowej zmarł ich pierwszy synek, Scott.  

James Redford zmarł w wieku 58 lat. Przegrał walkę z rakiem:

James Redford, 25.01.2012
Fot. Larry Busacca / Staff/Getty Images

Był synem legendarnego aktora Roberta Redforda:

Robert Redford, James Redford, 08.11.2003
Fot. Lee Celano / Contributor/Getty mages
 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.