Przemysław Wałęsa, viva.pl
Fot. EastNews/PAP
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje Przemysław Wałęsa. Kim był syn byłego prezydenta?

VIVA! 9 stycznia 2017 13:15
Przemysław Wałęsa, viva.pl
Fot. EastNews/PAP

W niedzielę wieczorem około godziny dwudziestej znaleziono ciało syna Lecha Wałęsy. Jak podają biegli medycyny sądowej, do śmierci 43-latka nie przyczyniły się osoby trzecie.

O odejściu Przemysława Wałęsy poinformował na Facebooku jego brat, Jarosław Wałęsa.

Przemysław Wałęsa urodził się w 1974 roku. Był trzecim z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Przez wiele lat pracował w Straży Granicznej. W trakcie studiów ożenił się ze studentką politologii, Eweliną. Mieli razem dwóch synów – Bartosza i Dominika. Małżeństwo zakończyło się rozwodem, niedługo po narodzinach drugiego dziecka. Kolejną żoną syna Lecha Wałęsy była Katarzyna, z którą również się rozwiódł.

W 1993 roku Przemysław Wałęsa spowodował wypadek, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba.

Dziesięć lat później o Przemysławie Wałęsie ponownie zrobiło się głośno. Syn byłego prezydenta spowodował kolejny wypadek, uderzając w samochód osobowy a następnie w wóz policyjny. Badanie alkomatem wykazało, że Przemysław Wałęsa miał 1,99 promila w wydychanym powietrzu.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.