Nie żyje Piotr Pawłowski
Fot. Piotr Blawicki/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja. Miał 52 lata…

„Zmienił myślenie i wizerunek osób niepełnosprawnych”

Weronika Kostyra 8 października 2018 20:05
Nie żyje Piotr Pawłowski
Fot. Piotr Blawicki/East News

Piotr Pawłowski, działacz o prawa osób niepełnosprawnych i prezes Fundacji Intergacja, nie żyje. Od 4 października przebywał w szpitalu w stanie ciężkim. Miał 52 lata.

Nie żyje Piotr Pawłowski

Piotr Pawłowski urodził się w Legionowie, ale od lat mieszkał i pracował w Warszawie. Jako nastolatek uprawiał sport. W wieku 16 lat doznał wypadku – skoczył na główkę do wody i złamał kręgosłup. Od tamtej pory poruszał się na wózku inwalidzkim i walczył o prawa osób niepełnosprawnych. W 1994 roku stworzył magazyn Integracja, a dwa lata później Fundację o tej samej nazwie. „Od ponad 25 lat działał na rzecz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych. Był ambasadorem przemian społecznych w naszym kraju. Twórcą i prezesem Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji”, napisano o nim na stronie Fundacji.

Przyjaciela pożegnała Janina Ochojska: „Człowiek o niezwykłej odwadze życia, energii, którą poświęcał dla dobra innych. Zmienił myślenie i wizerunek osób niepełnosprawnych, sam stając się niezwykłym przykładem. Odszedł przyjaciel”, napisała założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. 

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.