Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko
POŻEGNANIE

Nie żyje Piotr Machalica. Aktor miał 65 lat

„Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy”

Olga Figaszewska 14 grudnia 2020 06:45
Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko

W poniedziałek media obiegła smutna informacja. Nie żyje Piotr Machalica. Najsłynniejszy aktor teatralny i telewizyjny miał 65 lat. O jego śmierci poinformowała Krystyna Janda. 

Piotr Machalica nie żyje

,,🖤 Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica.🖤 Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów🖤", napisała Krystyna Janda.

🖤 Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny...

Opublikowany przez Jandę Jolantą Krystyną Niedziela, 13 grudnia 2020

W niedzielę w mediach pojawiła się informacja o ciężkim stanie zdrowia aktora. Piotr Machalica przebywał w szpitalu. 

,,Piotr w ciężkim stanie w szpitalu, pod respiratorem, w śpiączce farmakologicznej. Trzymajcie razem z nami za niego kciuki. Straszny czas", napisała Krystyna Janda na swoim profilu na Facebooku. Pomimo, że post po chwili został usunięty, informację potwierdziła w rozmowie z WP. ,,Nic więcej nie wiem", dodała.

Kariera Piotra Machalicy

Piotr Machalica urodził się 1955 roku w Pszczynie. W 1981 roku ukończył Warszawską PWST, ale na ekranie zadebiutował kilka lat wcześniej. Aktor był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie i Och-Teatrem. Pełnił także stanowisko dyrektora artystycznego w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie (od 2006 do 2018 roku).

Piotr Machalica miał dwójkę dzieci.  Kilka miesięcy temu aktor wziął ślub.

Składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Piotra Machalicy.  

Piotr Machalica, VIVA! listopad 2020, Piotr Machalica 22/2020
Fot. Grażyna Gudejko

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.