Paul Allen nie żyje
Fot. Tim Knox / eyevine/EAST NEWS
WSPOMNIENIE

Nie żyje Paul Allen! Był współtwórcą Microsoftu…

Miał 65 lat

Monika Katarzyna Krupska 16 października 2018 06:57
Paul Allen nie żyje
Fot. Tim Knox / eyevine/EAST NEWS

Do mediów przedostały się bardzo smutne wiadomości. W wieku 65 lat zmarł Paul Allen. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie razem z Billem Gatesem założył Microsoft. Zmarł z powodu powikłań związanych z nowotworem, chłoniakiem nieziarniczym.

Nie żyje Paul Allen 

O śmierci współtwórcy Microsoftuza pośrednictwem należącej do zmarłego firmy Vulcan Inc., poinformowała rodzina. 

Miliarder po raz kolejny zmagał się z nowotworem. W 1983 roku wykryto u niego chorobę Hodgina, która zmusiła Paula Allena do odejścia z Microsoftu. Po kilkumiesięcznej radioterapii udało mu się pokonać raka. W 2009 roku choroba powróciła i ponownie w październiku tego roku. Allen w trakcie leczenia nie zrezygnował z pracy, po odejściu od Billa Gatesa inwestował w różne spółki technologiczne. 

Paul Allen zajmował się działalnością charytatywną. Szacuje się, że na różne cele przeznaczył ponad miliard dolarów. Mimo wszystko jego majątek Forbes wycenił na ponad 20 miliardów dolarów, co czyniło go jednym z najbogatszych ludzi na świecie.  

 

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.