Grażyna Wolszczak, VIVA! wrzesień 2015
Fot. Olga Majrowska
POŻEGNANIE

Grażyna Wolszczak pogrążona w żałobie. Zmarła bardzo bliska jej osoba

Aktorka skierowała do przyjaciół i internautów wzruszającą prośbę

Konrad Szczęsny 17 czerwca 2020 11:29
Grażyna Wolszczak, VIVA! wrzesień 2015
Fot. Olga Majrowska

Ojciec Grażyny Wolszczak nie żyje. Aktorka potwierdziła smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. Skierowała również wyjątkową prośbę do bliskich i internautów...

Ojciec Grażyny Wolszczak nie żyje. Kim był Henryk Wolszczak?

Niestety, aktorka nie zdążyła pożegnać się z tatą. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Henryk Wolszczak zmarł 13 czerwca 2020 roku w jednym ze szpitali. 

„Nie byłam z nim wtedy. Nie widziałam się w ostatnim czasie z tatą, bo był Covid, a tata był w szpitalu i nie można było tam wejść”, zwierzyła się w rozmowie z „Faktem” Grażyna Wolszczak.

Na swoim profilu na Facebooku zamieściła jedynie krótką, ale niezwykle wzruszającą prośbę, nawiązując do odejścia rodzica.

„Myślcie o mnie jutro ciepło i czule, bo dzień mam trudny na maksa”, napisała poruszona we wtorek.

Henryk Wolszczak urodził się w 1929 roku. W chwili śmierci miał 91 lat. Z wykształcenia był inżynierem budowlanym. W przeszłości był także wiceprezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” w Gdyni, jak również twórcą i dyrektorem Spółdzielni Mieszkaniowej Rumia Janowo. Jego pogrzeb odbędzie się 17 czerwca 2020 roku w Gdańsku-Wrzeszczu. 

„Msza żałobna odbędzie się o godz. 12  w kościele przy ul. Zator-Przytockiego 3 w Gdańsku-Wrzeszczu. A uroczystości pogrzebowe o godz. 14.30 tego samego dnia na cmentarzu Łostowice”, napisali najbliżsi w nekrologu.

Grażyna Wolszczak póki co nie chce rozmawiać o odejściu rodzica.

„Nie chcę o tym rozmawiać, bo to smutny temat. Przynajmniej na razie”, zaznaczyła w rozmowie z tabloidem.

Grażyna Wolszczak o relacjach z rodzicami

Jak przyznała w jednym z odcinków „Projektu Lady” trzy lata temu, jej relacje z rodzicami dalekie były od sielanki. Oboje, zarówno ojciec, jak i matka, stosowali wobec dziecka przemoc fizyczną jako metodę wychowawczą.

„Miałam surową mamę, dostawałam regularnie pasem w tyłek. Nie mówię, że mi się nie należało. Pamiętam taką scenę, mama mi zabrania wyjść, jest zimowy wieczór, a ja mówię, że wychodzę. Schowała mi buty, więc ja wyszłam, ale w kapciach. Na pewno nie byłam grzeczną dziewczynką. Od taty dostawałam tylko jak zgubiłam klucze, bo trzeba było zmieniać zamki. On miał ciężką rękę…”, zwierzała się aktorka.

I choć mogłoby się wydawać, że takie metody wychowawcze położyły się cieniem na ich relacjach, Grażyna Wolszczak nie miała ich rodzicom za złe. Podkreślała, że wie, że popełnili błędy, ale ma świadomość, że wówczas były inne czasy i taki rodzaj relacji dziecko-rodzic był powszechnie akceptowany i uznawany. Twierdzi również, że dzięki temu jest zahartowana, potrafi zawalczyć o swoje, nie zeszła na manowce i odniosła sukces.

„Moi rodzice popełnili masę rodzicielskich błędów, ale rozumiem, że ich rodzice też popełniali te błędy i oni nie znali innego świata. Teraz są inne czasy. Z drugiej strony widzę, że dzięki nim nie zeszłam na złą drogę”, opowiadała.

Gwiazdy składają kondolencje Grażynie Wolszczak

Pod wpisem aktorki na Facebooku, w którym poinformowała o śmierci ojca, znajomi i przyjaciele złożyli kondolencje Grażynie Wolszczak i zapewnili o swoim wsparciu w tym niezwykle trudnym czasie.

„Grażynko kochana. Niewyobrażalnie smutny moment. Proszę, przyjmij od nas wyrazy głębokiego współczucia. Bądź silna! Jestem z Tobą”, podkreśliła Bogna Sworowska. „Siły Kochana”, napisała krótko Renata Gabryjelska. „Grażynko kochana przytulam Cię bardzo mocno”, dodała Gabriela Muskała.

My również składamy aktorce wyrazy współczucia...  

Grażyna Wolszczak straciła ojca. Henryk Wolszczak zmarł w wieku 91 lat:

Grażyna Wolszczak
Fot. Olga Majrowska

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.