Lynn Cohen, Seks w wielkim mieście
Fot. Getty Images
WSPOMNIENIE

Sarah Jessica Parker i inne gwiazdy Seksu w wielkim mieście żegnają Lynn Cohen

Serialowa Magda zmarła w wieku 86 lat

Ksenia Krasko 18 lutego 2020 13:40
Lynn Cohen, Seks w wielkim mieście
Fot. Getty Images

Smutne wieści dotarły do nas w piątek – odeszła Lynn Cohen, aktorka doskonale znana wszystkim fanom serialu Seks w wielkim mieście. Przez kilka sezonów wcielała się w rolę Magdy, gospodyni domowej i niani serialowej Mirandy Hobbes. Miała 86 lat.

Lynn Cohen z „Seksu w wielkim mieście” nie żyje

Lynn Cohen przez całe życie związana była z telewizją. Występowała w znanych serialach, jak Siostra Jackie i Wspaniała Pani Maisel, oraz filmie Igrzyska śmierci: w pierścieniu ognia. Widzowie znają ją najlepiej z roli Magdy w produkcji HBO Seks w wielkim mieście.

„Piękna Lynn Cohen. [...] Nasza droga koleżanka z planu Seksu w wielkim mieście. Talent, wdzięk, inspiracja”, napisała Sarah Jessica Parker, czyli niezapomniana Carrie Bradshaw, na swoim Instagramie. Wspólne zdjęcie opublikowała również Kim Cattrall, serialowa Samantha Jones.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Beautiful Lynn Cohen. Miranda's dear and necessary Magda. Our dear SATC colleague. Talent, grace, inspiration. RIP X, SJ

Post udostępniony przez SJP (@sarahjessicaparker)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Our beautiful #lynncohen “Passing through nature to eternity” RIPx

Post udostępniony przez Kim Cattrall (@kimcattrall)

„Wiele osób znało i kochało Lynn Cohen, jako silną polską nianię Mirandy, Magdę. Dla mnie była kimś więcej – zaangażowaną obywatelką, prawdziwą przyjaciółką i wspaniałą aktorką w wielu różnych wcieleniach. To jedna z moich ulubionych: Lynn w roli Goldy Meir w filmie Monachium. Tak bardzo będę za nią tęsknić”, napisała Cynthia Nixon, najbliżej związana ze zmarłą aktorką. 

Cynthia Nixon, Lynn Cohen, Seks w wielkim mieście
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.