Marcin Turski nie żyje
Fot. zrzutka.pl
POŻEGNANIE

Nie żyje Marcin Turski, były mistrz Polski w rajdach samochodowych

Przegrał walkę z chorobą nowotworową

Ksenia Krasko 22 czerwca 2020 21:30
Marcin Turski nie żyje
Fot. zrzutka.pl

Dotarła do nas smutna wiadomość ze świata sportu. Nie żyje Marcin Turski, polski kierowca rajdowy. W nocy z niedzieli na poniedziałek przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Nie żyje rajdowiec Marcin Turski

Marcin Turski od ponad dwóch lat walczył z rakiem jelita grubego. Pomimo niepocieszających prognoz lekarzy, nie zamierzał się poddawać. Niestety, organizm sportowca nie tolerował chemioterapii, ale mogła mu pomóc nowoczesna, a zarazem kosztowna terapia za granicą.

„Przez wiele lat sam pomagałem innym i nie wyobrażałem sobie, że sam mogę kiedyś takiej pomocy potrzebować. Nie umiem na pewno o nią prosić. Zawsze byłem zdrowy jak koń”, zacytowano słowa Marcina Turskiego w opisie zbiórki pieniężnej.

Rajdowca pożegnał m.in. Krzysztof Hołowczyc. „Zmarł nasz rajdowy kolega Marcin Turski. Choć był niezwykle walecznym zawodnikiem, przegrał jednak nierówną walkę z chorobą. Będzie nam ogromnie brakowało Jego przesympatycznej osoby! R.I.P.”, napisał na swoim Instagramie.

Marcin Turski był mistrzem kraju w wyścigach samochodowych, zdobył Rajdowe Mistrzostwo Polski, miał na koncie zwycięstwa w Rajdzie Elmot, Rajdzie Warszawskim czy Rajdzie Kormoran. Startował w cyklu WRC w Monte Carlo. W ostatnich latach szkolił kierowców, pełnił funkcję trenera i logistyka w polskich zespołach rajdowych, a także był kaskaderem filmowym.

Marcin Turski zmarł w wieku 46 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.