Marcin Turski nie żyje
Fot. zrzutka.pl
POŻEGNANIE

Nie żyje Marcin Turski, były mistrz Polski w rajdach samochodowych

Przegrał walkę z chorobą nowotworową

Ksenia Krasko 22 czerwca 2020 21:30
Marcin Turski nie żyje
Fot. zrzutka.pl

Dotarła do nas smutna wiadomość ze świata sportu. Nie żyje Marcin Turski, polski kierowca rajdowy. W nocy z niedzieli na poniedziałek przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Nie żyje rajdowiec Marcin Turski

Marcin Turski od ponad dwóch lat walczył z rakiem jelita grubego. Pomimo niepocieszających prognoz lekarzy, nie zamierzał się poddawać. Niestety, organizm sportowca nie tolerował chemioterapii, ale mogła mu pomóc nowoczesna, a zarazem kosztowna terapia za granicą.

„Przez wiele lat sam pomagałem innym i nie wyobrażałem sobie, że sam mogę kiedyś takiej pomocy potrzebować. Nie umiem na pewno o nią prosić. Zawsze byłem zdrowy jak koń”, zacytowano słowa Marcina Turskiego w opisie zbiórki pieniężnej.

Rajdowca pożegnał m.in. Krzysztof Hołowczyc. „Zmarł nasz rajdowy kolega Marcin Turski. Choć był niezwykle walecznym zawodnikiem, przegrał jednak nierówną walkę z chorobą. Będzie nam ogromnie brakowało Jego przesympatycznej osoby! R.I.P.”, napisał na swoim Instagramie.

Marcin Turski był mistrzem kraju w wyścigach samochodowych, zdobył Rajdowe Mistrzostwo Polski, miał na koncie zwycięstwa w Rajdzie Elmot, Rajdzie Warszawskim czy Rajdzie Kormoran. Startował w cyklu WRC w Monte Carlo. W ostatnich latach szkolił kierowców, pełnił funkcję trenera i logistyka w polskich zespołach rajdowych, a także był kaskaderem filmowym.

Marcin Turski zmarł w wieku 46 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.