Marcin Turski nie żyje
Fot. zrzutka.pl
POŻEGNANIE

Nie żyje Marcin Turski, były mistrz Polski w rajdach samochodowych

Przegrał walkę z chorobą nowotworową

Ksenia Krasko 22 czerwca 2020 21:30
Marcin Turski nie żyje
Fot. zrzutka.pl

Dotarła do nas smutna wiadomość ze świata sportu. Nie żyje Marcin Turski, polski kierowca rajdowy. W nocy z niedzieli na poniedziałek przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Nie żyje rajdowiec Marcin Turski

Marcin Turski od ponad dwóch lat walczył z rakiem jelita grubego. Pomimo niepocieszających prognoz lekarzy, nie zamierzał się poddawać. Niestety, organizm sportowca nie tolerował chemioterapii, ale mogła mu pomóc nowoczesna, a zarazem kosztowna terapia za granicą.

„Przez wiele lat sam pomagałem innym i nie wyobrażałem sobie, że sam mogę kiedyś takiej pomocy potrzebować. Nie umiem na pewno o nią prosić. Zawsze byłem zdrowy jak koń”, zacytowano słowa Marcina Turskiego w opisie zbiórki pieniężnej.

Rajdowca pożegnał m.in. Krzysztof Hołowczyc. „Zmarł nasz rajdowy kolega Marcin Turski. Choć był niezwykle walecznym zawodnikiem, przegrał jednak nierówną walkę z chorobą. Będzie nam ogromnie brakowało Jego przesympatycznej osoby! R.I.P.”, napisał na swoim Instagramie.

Marcin Turski był mistrzem kraju w wyścigach samochodowych, zdobył Rajdowe Mistrzostwo Polski, miał na koncie zwycięstwa w Rajdzie Elmot, Rajdzie Warszawskim czy Rajdzie Kormoran. Startował w cyklu WRC w Monte Carlo. W ostatnich latach szkolił kierowców, pełnił funkcję trenera i logistyka w polskich zespołach rajdowych, a także był kaskaderem filmowym.

Marcin Turski zmarł w wieku 46 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.