Jolanta Szczypińska nie żyje
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje Jolanta Szczypińska. Posłanka PiS miała 61 lat

Od pewnego czasu zmagała się z problemami zdrowotnymi...

Weronika Kostyra 8 grudnia 2018 13:00
Jolanta Szczypińska nie żyje
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Dzisiaj o godzinie 11 zmarła Jolanta Szczypińska. Posłanka PiS pod koniec listopada trafiła do szpitala. Zmagała się z „poważnymi powikłaniami” po zabiegu operacyjnym. „To przykra i smutna informacja, która z pewnością dotknie nie tylko nas, jako członków Prawa i Sprawiedliwości, ale także wielu ludzi, których znała bezpośrednio i pośrednio - chociażby przez portale społecznościowe. Wiedzieliśmy, że jest ciężko, ale nie myśleliśmy, że tak to się skończy. Będziemy ją zawsze wspominać i pozostanie w naszej pamięci”, potwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek w rozmowie z Fakt24.

Nie żyje Jolanta Szczypińska

Jolanta Szczypińska pochodziła ze Słupska, z zawodu była pielęgniarką, a także działaczką „Solidarności”. W Sejmie była posłanką IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji.

Posłanka od pewnego czasu miała problemy zdrowotne. Kilka lat temu Jolanta Szczypińska zmagała się z chorobą nowotworową. Wtedy w ramach protestu posłanka zrezygnowała z terapii onkologicznej. „Skoro inni pacjenci często nie mają możliwości skorzystania z terapii onkologicznej, ja sama też się jej nie poddam. Pomimo że jestem chora, nie będę się leczyła. Może to się skończyć różnie”, tłumaczyła wówczas posłanka.

Nie lubiła mówić o swoim zdrowiu. Jak podaje Wirtualna Polska to nie nawrót raka jest przyczyną jej śmierci. Jej stan był ciążki po zabiegu, jaki przeszła niedawno. Jeszcze w czwartek rano w sejmowej kaplicy odbyła się msza w intencji jej powrotu do zdrowia. „Chcemy żeby pani poseł Jolanta Szczypińska jak najszybciej wyzdrowiała i życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia. Pan prezes Jarosław Kaczyński jest z nią w stałym kontakcie”, informowała w niedawno rzecznik PiS Beata Mazurek. Jolantę Szczypińską i prezesa partii od lat łączyła przyjaźń. 

Jolanta Szczypińska z Jarosławem Kaczyńskim
Fot. GERARD/REPORTER

Jolanta Szczypińska z prezydentem Andrzejem Dudą
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?