Jerzy Dominik nie żyje
Fot. filmpolski.pl
POŻEGNANIE

Nie żyje Jerzy Dominik, aktor oraz reżyser dubbingu

Odszedł w wieku 63 lat

Ksenia Krasko 4 września 2019 11:43
Jerzy Dominik nie żyje
Fot. filmpolski.pl

Jerzy Dominik, polski aktor filmowy, teatralny i serialowy, zmarł nagle 3 września tego roku. Widzowie znają go między innymi z ról w popularnej komedii Kogel Mogel i serialu Na Wspólnej. Był również ważną postacią w świecie dubbingu, realizując się w roli reżysera.

Zmarł aktor Jerzy Dominik

Widzowie doskonale pamiętają Jerzego Dominika z roli w komedii Kogel Mogel, w której wcielał się w rolę Holendra van Dorna, a także z serialu Na Wspólnej, w którym grał przez osiem lat. Był również cenioną postacią w branży dubbingowej – jego głosem mówił między innymi narrator w Gwiezdnych Wojnach, a także Wielki Książę w Bambi. Jako reżyser dubbingu zrobił takie filmy, jak Alvin i Wiewiórki, Życie Pi, oraz Jak wytresować smoka 2.

Jerzy Dominik ukończył PWST w Krakowie. Później związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Studio w Warszawie i Teatrem Telewizji. W 1993 roku zagrał w głośnym filmie Krzysztofa Kieślowskiego Trzy kolory. Biały. Na jego koncie znajdują się też epizodyczne role w licznych serialach.

Rodzinie i najbliższym aktora składamy najszczersze kondolencje. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…