Jerzy Dominik nie żyje
Fot. filmpolski.pl
POŻEGNANIE

Nie żyje Jerzy Dominik, aktor oraz reżyser dubbingu

Odszedł w wieku 63 lat

Ksenia Krasko 4 września 2019 11:43
Jerzy Dominik nie żyje
Fot. filmpolski.pl

Jerzy Dominik, polski aktor filmowy, teatralny i serialowy, zmarł nagle 3 września tego roku. Widzowie znają go między innymi z ról w popularnej komedii Kogel Mogel i serialu Na Wspólnej. Był również ważną postacią w świecie dubbingu, realizując się w roli reżysera.

Zmarł aktor Jerzy Dominik

Widzowie doskonale pamiętają Jerzego Dominika z roli w komedii Kogel Mogel, w której wcielał się w rolę Holendra van Dorna, a także z serialu Na Wspólnej, w którym grał przez osiem lat. Był również cenioną postacią w branży dubbingowej – jego głosem mówił między innymi narrator w Gwiezdnych Wojnach, a także Wielki Książę w Bambi. Jako reżyser dubbingu zrobił takie filmy, jak Alvin i Wiewiórki, Życie Pi, oraz Jak wytresować smoka 2.

Jerzy Dominik ukończył PWST w Krakowie. Później związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Studio w Warszawie i Teatrem Telewizji. W 1993 roku zagrał w głośnym filmie Krzysztofa Kieślowskiego Trzy kolory. Biały. Na jego koncie znajdują się też epizodyczne role w licznych serialach.

Rodzinie i najbliższym aktora składamy najszczersze kondolencje. 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.