Jerzy Dominik nie żyje
Fot. filmpolski.pl
POŻEGNANIE

Nie żyje Jerzy Dominik, aktor oraz reżyser dubbingu

Odszedł w wieku 63 lat

Ksenia Krasko 4 września 2019 11:43
Jerzy Dominik nie żyje
Fot. filmpolski.pl

Jerzy Dominik, polski aktor filmowy, teatralny i serialowy, zmarł nagle 3 września tego roku. Widzowie znają go między innymi z ról w popularnej komedii Kogel Mogel i serialu Na Wspólnej. Był również ważną postacią w świecie dubbingu, realizując się w roli reżysera.

Zmarł aktor Jerzy Dominik

Widzowie doskonale pamiętają Jerzego Dominika z roli w komedii Kogel Mogel, w której wcielał się w rolę Holendra van Dorna, a także z serialu Na Wspólnej, w którym grał przez osiem lat. Był również cenioną postacią w branży dubbingowej – jego głosem mówił między innymi narrator w Gwiezdnych Wojnach, a także Wielki Książę w Bambi. Jako reżyser dubbingu zrobił takie filmy, jak Alvin i Wiewiórki, Życie Pi, oraz Jak wytresować smoka 2.

Jerzy Dominik ukończył PWST w Krakowie. Później związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Studio w Warszawie i Teatrem Telewizji. W 1993 roku zagrał w głośnym filmie Krzysztofa Kieślowskiego Trzy kolory. Biały. Na jego koncie znajdują się też epizodyczne role w licznych serialach.

Rodzinie i najbliższym aktora składamy najszczersze kondolencje. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.