Nikita Pearl Waligwa
Fot. Twitter
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje gwiazda Disney'a. Nikita Pearl Waligwa miała zaledwie 15 lat

Przegrała walkę z poważną chorobą

REDAKCJA VIVA! 17 lutego 2020 09:55
Nikita Pearl Waligwa
Fot. Twitter

Nikita Pearl Waligwa nie żyje. Aktorka najbardziej znana z roli w hollywoodzkim filmie Queen of Katwe miała zaledwie 15 lat. Gwiazda Disney'a zmarła w szpitalu w Naalya. Miała poważne problemy zdrowotne. 

Nikita Pearl Waligwa nie żyje

Nikita Pearl Waligwa odeszła 15 lutego. Aktorka przegrała walkę z nowotworem. Jak podają media cztery lata temu lekarze wykryli u niej guza mózgu. W tym samym roku zagrała w filmie Queen of Katwe. Produkcja opowiadała historię dziewczyny pochodzącej z Ugandy, która marzy o zdobyciu tytułu mistrzyni świata w szachach. Nastolatka wcieliła się w postać Glorii, przyjaciółki głównej bohaterki. 

W walce o powrót do zdrowia Nikita mogła liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Była leczona w Indiach. Trzy lata temu wydawało się, że są postępy w leczeniu, ale rok temu lekarze znów nie mieli dla niej dobrej wiadomości. 

Nikita Pearl Waligwa niestety przegrała walkę z chorobą...

O jej śmierci w niedzielę poinformowały władze Gayaza High School, szkoły dla dziewcząt z internatem poza stolicą Ugandy w Kampali, do której uczęszczała Waligwa. „Byłaś taka kochana, a straciliśmy Cię w tak młodym wieku”, napisano. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.