Camilo Villegas, córka nie żyje
Fot. Instagram.com/maria_ochoam
POŻEGNANIE

Nie żyje córeczka golfisty Camilo Villegasa. Dwulatka przegrała walkę z chorobą

„Ząbkowała. Myśleliśmy, że to było przyczyną”

Ksenia Krasko 29 lipca 2020 16:05
Camilo Villegas, córka nie żyje
Fot. Instagram.com/maria_ochoam

Ceniony przez wielbicieli sportu golfista Camilo Villegas w czerwcu powrócił do gry, przerwanej na czas ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa. Przy okazji turnieju, w którym brał udział, udzielił krótkiego wywiadu jednej ze stacji. Ze łzami w oczach podzielił się przykrą wiadomością, że jego niespełna dwuletnia córeczka zmaga się z nowotworem. Niestety, dziewczynka przegrała walkę z potworną chorobą.

2-letnia córka Camilo Villegasa nie żyje

Camilo Villegas przyznał, że lekarze wykryli u jego 20-miesięcznej wtedy córeczki guzy mózgu i kręgosłupa. Sportowiec podkreślił, że dziewczynka jest bardzo dzielna. „Przez ostatnie kilka miesięcy mała Mia napędza mnie do tego, co robimy. Inspirujące jest to, jak ona się zachowuje. To niewiarygodne”, mówił podczas wywiadu w czerwcu.

„Musimy być silni i wspierać ją w tej walce, a także napełniać pozytywną energią”, mówił o sobie i swojej żonie, Marii Ochoa Mora. „Nie chodzi tu o to, by ktoś nam współczuł. Najważniejsze jest przesyłanie dobrej energii, wsparcia i inspiracji”, dodał.

Podczas jednego ze spotkań z mediami ujawnił, w jaki sposób dowiedział się o diagnozie. „Zawsze chodziła ze mną na siłownię, to było jedno z naszych miejsc. Zawsze była jak taka mała małpka, wspinała się na wszystko. Pewnego dnia zauważyłem, że brakuje jej energii. W nocy płakała więcej niż zwykle. Ząbkowała, więc ją zabraliśmy do pediatry, myśląc, że to było przyczyną”, tłumaczył. Pomimo natychmiastowej operacji i terapii, dziewczynce nie udało się pokonać choroby.

O jej śmierci poinformował komisarz PGA Tour, Jay Monahan. „PGA Tour jest głęboko zasmucone utratą członka naszej rodziny, Mii Villegas. Łączymy się w smutku z Camilo i Marią, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną Villegas”, oświadczył.

Dziewczynka zmarła w poniedziałek, 26 lipca. Miała niespełna dwa latka. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Camilo Villegas (@camilovillegasofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️+🌅=👌

Post udostępniony przez Camilo Villegas (@camilovillegasofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mia ❤️ Being your mom has been the greatest gift in my life! I thank God every day for this experience that we are going through together 🌈 Yes, it has been the most difficult challenge I have ever experienced but it has also been the most beautiful, I am thankful for the lessons. You are the strongest warrior and I am so proud of you, of us ❤️🧡💛💚💙💜 I know you all have been thinking of us and I am so grateful! I want you to know something... there’s nothing to feel sorry or sad about what we are experiencing. I only ask you all for one thing and that is POSITIVE HEALING THOUGHTS, when you think of Mia or us, just close your eyes and see her, see us, being happy and healthy 🙌🏻🙏🏻 that’s the greatest gift you can give us! Love you all and congrats to all the AMAZING Mamas! ❤️🌈💚

Post udostępniony przez Maria (@maria_ochoam)

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.