Iris Annabel Goldsmith
Fot. Rex Features/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje córka brytyjskiego milionera. Miała zaledwie 15 lat

Co było przyczyną jej śmierci?

Olga Figaszewska 11 lipca 2019 17:51
Iris Annabel Goldsmith
Fot. Rex Features/East News

Trudno sobie wyobrazić, co czują jej najbliżsi... Córka brytyjskiego milionera zginęła w wypadku quada na prywatnej posesji w North Brewham. Iris Annabel Goldsmith miała zaledwie 15 lat.

Nie żyje córka brytyjskiego milionera: okoliczności śmierci

Do tragicznego zdarzenia doszło kilka dni temu. W poniedziałek piętnastolatka wybrała się na przejażdżkę quadem po terenie rodzinnej posiadłości w Somerset. Niestety doszło do dramatycznego wypadku. Pojazd, którym poruszała się Iris przewrócił się. Dziewczynka odniosła poważne obrażenia. Na miejsce natychmiast została wezwana karetka pogotowia i śmigłowiec ratunkowy, ale lekarze byli bezsilni. Podobno nastolatce towarzyszył przyjaciel i to on podniósł alarm. Iris Annabel nie dało się uratować. Rodzina zwróciła się z prośbą do mediów o poszanowanie ich prywatności.

„To prawdziwa tragedia. Iris była rozkoszna. Wszyscy w rodzinie ją kochali. Była piękna, urocza, inteligentna, cudowna i to była absolutnie najpiękniejsza osoba jaką mogłeś spotkać", wyznał w rozmowie z Daily Mail przyjaciel rodziny.

„Ben i Kate są kompletnie zdruzgotani. Jednoczą się w smutku. Iris posiadała urok Bena i charyzmę  Kate. Cała rodzina jest z nimi w tych trudnych chwilach”, dodał.

Iris Annabel Goldsmith: kim była?

15-latka uczęszczała do elitarnej szkoły dla dziewcząt w High Wycombe. Osiągała najlepsze wyniki w nauce. Iris Annabel Goldsmith była siostrzenicą Zaca Goldsmitha, konserwatywnego posła i dziedziczką wpływowych brytyjskich rodów. Ojciec Iris, finansista Ben Goldsmith sprawuje stanowisko dyrektora w Departamencie Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich, jest prezesem  Fundacji JMG Goldsmitha, a także doradcą ministra środowiska. Z kolei matka dziewczynki jest spadkobierczynią fortuny brytyjskich bankierów. Majątek rodziny szacowany jest na 300 mln funtów. Iris była jedną z trójki dzieci Bena Goldsmitha i jego byłej małżonki, Kate Rotschild. 

Iris Annabel Goldsmith
Fot. East News

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.