Charles Aznavour
Fot. AFP PHOTO /JOEL SAGET/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nie żyje Charles Aznavour. Piosenkarz miał 94 lata...

Był nazywany francuskim Frankiem Sinatrą

Weronika Kostyra 1 października 2018 15:52
Charles Aznavour
Fot. AFP PHOTO /JOEL SAGET/East News

Nie żyje Charles Aznavour. Francuski piosenkarz, kompozytor i aktor zmarł w wieku 94 lat. O jego śmierci poinformowała francuska agencja prasowa AFP.

Charles Aznavour: kariera

Urodził się w Paryżu jako dziecko o ormiańskich korzeniach. Rozpoczął karierę już jako dziewięciolatek pod prawdziwym nazwiskiem Szahnur Waghinak Aznawurian. Szybko jednak zaczął używać pseudonimu. Na scenie spędził ponad 80 lat, w ciągu których skomponował około 1000 piosenek i sprzedał 200 mln płyt. Był nazywany francuskim Frankiem Sinatrą. Jedną z jego najsłynniejszych piosenek jest  utwór She z 1974 roku. Charles Aznavour grał także w filmach.

W 1998 roku stacja CNN przyznała mu prestiżowy tytuł Artysty Stulecia. Z kolei w 2017 roku doczekał się własnej gwiazdy w hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Charles Aznavour był trzykrotnie żonaty i miał sześcioro dzieci. 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.