Charles Aznavour
Fot. AFP PHOTO /JOEL SAGET/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nie żyje Charles Aznavour. Piosenkarz miał 94 lata...

Był nazywany francuskim Frankiem Sinatrą

Weronika Kostyra 1 października 2018 15:52
Charles Aznavour
Fot. AFP PHOTO /JOEL SAGET/East News

Nie żyje Charles Aznavour. Francuski piosenkarz, kompozytor i aktor zmarł w wieku 94 lat. O jego śmierci poinformowała francuska agencja prasowa AFP.

Charles Aznavour: kariera

Urodził się w Paryżu jako dziecko o ormiańskich korzeniach. Rozpoczął karierę już jako dziewięciolatek pod prawdziwym nazwiskiem Szahnur Waghinak Aznawurian. Szybko jednak zaczął używać pseudonimu. Na scenie spędził ponad 80 lat, w ciągu których skomponował około 1000 piosenek i sprzedał 200 mln płyt. Był nazywany francuskim Frankiem Sinatrą. Jedną z jego najsłynniejszych piosenek jest  utwór She z 1974 roku. Charles Aznavour grał także w filmach.

W 1998 roku stacja CNN przyznała mu prestiżowy tytuł Artysty Stulecia. Z kolei w 2017 roku doczekał się własnej gwiazdy w hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Charles Aznavour był trzykrotnie żonaty i miał sześcioro dzieci. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.