Biskup Tadeusz Pieronek
Fot. MAREK LASYK/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje biskup Tadeusz Pieronek. Miał 84 lata

O śmierci poinformował proboszcz Katedry na Wawelu

Rafał Kowalski 27 grudnia 2018 18:37
Biskup Tadeusz Pieronek
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Kolejna smutna wiadomość przed końcem roku. W swoim domu dziś odszedł ksiądz biskup Tadeusz Pieronek. Miał 84 lat.

Śmierć Biskupa Pieronka

Informację o zgonie potwierdził proboszcz Katedry Wawelskiej ksiądz Prałat Zdzisław Sochacki. „Przed chwilą w wieku 84 lat odszedł do Domu Ojca śp. Ks. Biskup Tadeusz Pieronek. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać. Panie”, podał w komunikacie.

Tadeusz Pieronek był w latach 1992-1998 biskupem pomocniczym sosnowieckim, a w latach 1993-1998 sekretarzem Generalnym. Z kolei lata 1998-2004 to czas, w którym biskup Pieronek pełnił funkcję rektora PAT w Krakowie.

Księdza Pieronka wspominał w rozmowie z TVN24, publicysta Adam Szostkiewicz. „On należał do tego pokolenia w Kościele, którego już bardzo brakuje. Ludzi otwartych na poważną rozmowę o poważnych sprawach bez względu na to, jaką mają orientację polityczną, ideową. […] Takich biskupów jak Tadeusz Pieronek będzie coraz mniej", wspominał duchownego dziennikarz.

Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących pogrzebu bp Tadeusza Pieronka. Wysyłamy bliskim wyrazy współczucia. 

Biskup Tadeusz Pieronek
Fot. VIPHOTO/East News
Biskup Tadeusz Pieronek
Fot. Damian KLAMKA/East News
on nie żyje

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?