Ari Behn
Fot. https://aribehn.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Ari Behn, były mąż norweskiej księżniczki. Miał 47 lat

Był także jedną z ofiar Kevina Spacey'ego

Konrad Szczęsny 26 grudnia 2019 10:22
Ari Behn
Fot. https://aribehn.com

Ari Behn, norweski dramaturg i pisarz, nie żyje. Wiadomość potwierdziła norweska rodzina królewska. Mężczyzna miał 47 lat i prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Przez 14 lat był mężem księżniczki Marty Ludwiki. Oskarżył także publicznie Kevina Spacey'ego o molestowanie seksualne.

Ari Behn nie żyje. Przyczyny śmierci byłego męża norweskiej księżniczki

Norweska rodzina królewska wydała specjalne oświadczenie, w którym podkreślono, że zmarły Ari Behn był szczególnie bliskim ich sercu i z wielkim smutkiem przyjęli wiadomość o jego śmierci.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że królowa i ja otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Ari Behna. Ari jest ważną częścią naszej rodziny od wielu lat i mamy ciepłe, miłe wspomnienia o nim”, napisał król Norwegii Harald V.

Menadżer pisarza i dramaturga Geir Hakonsund poinformował AFP, że 47-latek prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Bliskim mężczyzny kondolencje złożyła premier Norwegii Erna Solberg.

„Chcę złożyć najszczersze kondolencje rodzinie tragicznie zmarłego Ari Behna. Kieruje swoje myśli do wszystkich, którzy go kochali”, napisała w liście.

Kim był Ari Behn, były mąż księżniczki Norwegii? 

Urodził się  30 września 1972 roku w Aarhus, drugim co do wielkości mieście Danii. Gdy miał sześć lat, jego rodzina przeniosła się jednak do Norwegii. To tam zdobywał wykształcenie. Na Uniwersytecie w Oslo studiował historię i religię. Debiutował w 1999 roku zbiorem opowiadań „Trist som faen”, który został doskonale przyjęty przez czytelników i krytykę. Sprzedano go w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy. Dorobek Ariego Behna przetłumaczono na kilka języków, w tym m.in. na duński, niemiecki, węgierski, islandzki i francuski.

4 maja 2002 roku w katedrze Nidaros w Trondheim wziął ślub z księżniczką Norwegii Martą Ludwiką. Doczekali się trzech córek. Mimo że uchodzili za zgodne małżeństwo, w 2016 roku podjęli decyzję o rozwodzie. Dzielili się jednak opieką nad dziećmi.

Ari Behn oskarżył Kevina Spacey'ego o molestowanie seksualne

Gdy w październiku 2017 wybuchła afera związana z dwukrotnym zdobywcą Oscara, niespodziewanie głos w sprawie zabrał także Ari Behn. Mężczyzna na antenie radia P4 oskarżyła Kevina Spacey'ego o molestowanie seksualne. Do zdarzenia miało dojść w 2007 roku w trakcie ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla, której aktor był gospodarzem.

Po uroczystości Spacey przysiadł się do Ariego Behna i zaczęli odbywać zwyczajną, miłą konwersację. W pewnym momencie serialowy Frank Underwood zaproponował wyjście na papierosa, po czym... dotknął krocza męża norweskiej księżniczki. Zmieszany i zdegustowany mężczyzna odpowiedział „może później”.

To już druga ofiara aktora, która zmarła. We wrześniu tego roku media obiegła informacja o śmierci masażysty, który oskarżył Kevina Spacey'ego o molestowanie seksualne. W rozmowie z mediami twierdził, że 60-letni gwiazdor „zmusił go do dotykania genitaliów i próbował pocałować”.  

Ari Behn i księżniczka Marta Ludwika z dziećmi, 16 czerwca 2005 toku:

Ari Behn, księżniczka Norwegii Marta Ludwika, 16.06.2005
Fot. EAST NEWS

Ari Behn i księżniczka Norwegii Marta Ludwika, 13.06.2015:

Ari Behn, księżniczka Norwegii Marta Ludwika, 13.06.2015
Fot. 0000276/Reporter

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.