Angelique Duchemin, main topic
Fot. Facebook
WSPOMNIENIE

Świat sportu pogrążony w żałobie... 26-letnia mistrzyni świata w boksie, Angelique Duchemin, nie żyje!

Damian Duda 31 sierpnia 2017 18:00
Angelique Duchemin, main topic
Fot. Facebook

Nie żyje 26-letnia mistrzyni świata w boksie Angelique Duchemin. Zmarła w trakcie poniedziałkowego treningu. Świat sportu opłakuje Francuzkę, a ludzie z całego globu składają kondolencje dla rodziny Duchemin. Jaka była przyczyna śmierci gwiazdy sportu? 

Przeczytaj też: Nie żyje Grzegorz Miecugow. Dziennikarz w wieku 61 lat przegrał walkę z nowotworem

Przyczyny śmierci Angelique Duchemin

To nie miało być tak. Była młoda. W październiku miała bronić mistrzowskiego pasa. Fani bokserki nie kryją emocji, które wywołała w nich informacja o nagłej śmierci Francuzki. W poniedziałek trenowała w swoim klubie bokserskim. W pewnym momencie źle się poczuła i po chwili straciła przytomność. 26-latka została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon, a za jego przyczynę uznano zawał serca. Nic nie zapowiadało, że to będzie jej ostatni trening. W maju tego roku Duchemin została mistrzynią świata federacji WBA w kategorii piórkowej. 

Środowisko opłakuje Francuzkę 

Śmierć Duchemin wywołała w świecie boksu ogromne poruszenie. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące postów, w którym ludzie z całego świata składają wyrazy współczucia oraz kondolencje dla rodziny zmarłej bokserki.

 „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Angelique. Znałyśmy się od początku naszych karier. Była tak młoda... Najszczersze kondolencje dla rodziny’’ — napisała francuska mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Esteppe Mossely.

Zobacz też: Już nigdy nie zapalę. Wyszło mi, że mam guza w płucach’’. Niezwykłe słowa Grzegorza Miecugowa o początkach choroby

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.