Angelique Duchemin, main topic
Fot. Facebook
WSPOMNIENIE

Świat sportu pogrążony w żałobie... 26-letnia mistrzyni świata w boksie, Angelique Duchemin, nie żyje!

Damian Duda 31 sierpnia 2017 18:00
Angelique Duchemin, main topic
Fot. Facebook

Nie żyje 26-letnia mistrzyni świata w boksie Angelique Duchemin. Zmarła w trakcie poniedziałkowego treningu. Świat sportu opłakuje Francuzkę, a ludzie z całego globu składają kondolencje dla rodziny Duchemin. Jaka była przyczyna śmierci gwiazdy sportu? 

Przeczytaj też: Nie żyje Grzegorz Miecugow. Dziennikarz w wieku 61 lat przegrał walkę z nowotworem

Przyczyny śmierci Angelique Duchemin

To nie miało być tak. Była młoda. W październiku miała bronić mistrzowskiego pasa. Fani bokserki nie kryją emocji, które wywołała w nich informacja o nagłej śmierci Francuzki. W poniedziałek trenowała w swoim klubie bokserskim. W pewnym momencie źle się poczuła i po chwili straciła przytomność. 26-latka została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon, a za jego przyczynę uznano zawał serca. Nic nie zapowiadało, że to będzie jej ostatni trening. W maju tego roku Duchemin została mistrzynią świata federacji WBA w kategorii piórkowej. 

Środowisko opłakuje Francuzkę 

Śmierć Duchemin wywołała w świecie boksu ogromne poruszenie. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące postów, w którym ludzie z całego świata składają wyrazy współczucia oraz kondolencje dla rodziny zmarłej bokserki.

 „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Angelique. Znałyśmy się od początku naszych karier. Była tak młoda... Najszczersze kondolencje dla rodziny’’ — napisała francuska mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Esteppe Mossely.

Zobacz też: Już nigdy nie zapalę. Wyszło mi, że mam guza w płucach’’. Niezwykłe słowa Grzegorza Miecugowa o początkach choroby

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.