Angelique Duchemin, main topic
Fot. Facebook
WSPOMNIENIE

Świat sportu pogrążony w żałobie... 26-letnia mistrzyni świata w boksie, Angelique Duchemin, nie żyje!

Damian Duda 31 sierpnia 2017 18:00
Angelique Duchemin, main topic
Fot. Facebook

Nie żyje 26-letnia mistrzyni świata w boksie Angelique Duchemin. Zmarła w trakcie poniedziałkowego treningu. Świat sportu opłakuje Francuzkę, a ludzie z całego globu składają kondolencje dla rodziny Duchemin. Jaka była przyczyna śmierci gwiazdy sportu? 

Przeczytaj też: Nie żyje Grzegorz Miecugow. Dziennikarz w wieku 61 lat przegrał walkę z nowotworem

Przyczyny śmierci Angelique Duchemin

To nie miało być tak. Była młoda. W październiku miała bronić mistrzowskiego pasa. Fani bokserki nie kryją emocji, które wywołała w nich informacja o nagłej śmierci Francuzki. W poniedziałek trenowała w swoim klubie bokserskim. W pewnym momencie źle się poczuła i po chwili straciła przytomność. 26-latka została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon, a za jego przyczynę uznano zawał serca. Nic nie zapowiadało, że to będzie jej ostatni trening. W maju tego roku Duchemin została mistrzynią świata federacji WBA w kategorii piórkowej. 

Środowisko opłakuje Francuzkę 

Śmierć Duchemin wywołała w świecie boksu ogromne poruszenie. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące postów, w którym ludzie z całego świata składają wyrazy współczucia oraz kondolencje dla rodziny zmarłej bokserki.

 „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Angelique. Znałyśmy się od początku naszych karier. Była tak młoda... Najszczersze kondolencje dla rodziny’’ — napisała francuska mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Esteppe Mossely.

Zobacz też: Już nigdy nie zapalę. Wyszło mi, że mam guza w płucach’’. Niezwykłe słowa Grzegorza Miecugowa o początkach choroby

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.