Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata

Publiczność pokochała go za rolę w serialu „Pierwsza miłość”

Weronika Kostyra 19 sierpnia 2019 19:42
Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata. O jego śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie. Był znany szerokiej publiczności dzięki swoim rolom w serialach Pierwsza miłość, Świat według Kiepskich oraz Na dobre i na złe. Przyczyna śmierci aktora nie podano do publicznej informacji.

Nie żyje Andrzej Buszewicz

„Zmarł Andrzej Buszewicz (1934-2019) - polski aktor i reżyser. Absolwent Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany krakowskim Starym Teatrem. Profesor zwyczajny w Akademii Muzycznej w Krakowie”, czytamy w informacji podanej przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Aktor od ponad 50 lat był związany z Narodowym Teatrem Starym. W serialu Pierwsza miłość grał nieprzerwanie od 2004 roku. Rola Antoniego była szczególnie lubiana przez fanów. 

Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.