Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata

Publiczność pokochała go za rolę w serialu „Pierwsza miłość”

Weronika Kostyra 19 sierpnia 2019 19:42
Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata. O jego śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie. Był znany szerokiej publiczności dzięki swoim rolom w serialach Pierwsza miłość, Świat według Kiepskich oraz Na dobre i na złe. Przyczyna śmierci aktora nie podano do publicznej informacji.

Nie żyje Andrzej Buszewicz

„Zmarł Andrzej Buszewicz (1934-2019) - polski aktor i reżyser. Absolwent Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany krakowskim Starym Teatrem. Profesor zwyczajny w Akademii Muzycznej w Krakowie”, czytamy w informacji podanej przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Aktor od ponad 50 lat był związany z Narodowym Teatrem Starym. W serialu Pierwsza miłość grał nieprzerwanie od 2004 roku. Rola Antoniego była szczególnie lubiana przez fanów. 

Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…