Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata

Publiczność pokochała go za rolę w serialu „Pierwsza miłość”

Weronika Kostyra 19 sierpnia 2019 19:42
Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata. O jego śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie. Był znany szerokiej publiczności dzięki swoim rolom w serialach Pierwsza miłość, Świat według Kiepskich oraz Na dobre i na złe. Przyczyna śmierci aktora nie podano do publicznej informacji.

Nie żyje Andrzej Buszewicz

„Zmarł Andrzej Buszewicz (1934-2019) - polski aktor i reżyser. Absolwent Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany krakowskim Starym Teatrem. Profesor zwyczajny w Akademii Muzycznej w Krakowie”, czytamy w informacji podanej przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Aktor od ponad 50 lat był związany z Narodowym Teatrem Starym. W serialu Pierwsza miłość grał nieprzerwanie od 2004 roku. Rola Antoniego była szczególnie lubiana przez fanów. 

Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.