Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata

Publiczność pokochała go za rolę w serialu „Pierwsza miłość”

Weronika Kostyra 19 sierpnia 2019 19:42
Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata. O jego śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie. Był znany szerokiej publiczności dzięki swoim rolom w serialach Pierwsza miłość, Świat według Kiepskich oraz Na dobre i na złe. Przyczyna śmierci aktora nie podano do publicznej informacji.

Nie żyje Andrzej Buszewicz

„Zmarł Andrzej Buszewicz (1934-2019) - polski aktor i reżyser. Absolwent Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany krakowskim Starym Teatrem. Profesor zwyczajny w Akademii Muzycznej w Krakowie”, czytamy w informacji podanej przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Aktor od ponad 50 lat był związany z Narodowym Teatrem Starym. W serialu Pierwsza miłość grał nieprzerwanie od 2004 roku. Rola Antoniego była szczególnie lubiana przez fanów. 

Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.