Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata

Publiczność pokochała go za rolę w serialu „Pierwsza miłość”

Weronika Kostyra 19 sierpnia 2019 19:42
Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Nie żyje Andrzej Buszewicz. Aktor miał 84 lata. O jego śmierci poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie. Był znany szerokiej publiczności dzięki swoim rolom w serialach Pierwsza miłość, Świat według Kiepskich oraz Na dobre i na złe. Przyczyna śmierci aktora nie podano do publicznej informacji.

Nie żyje Andrzej Buszewicz

„Zmarł Andrzej Buszewicz (1934-2019) - polski aktor i reżyser. Absolwent Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany krakowskim Starym Teatrem. Profesor zwyczajny w Akademii Muzycznej w Krakowie”, czytamy w informacji podanej przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Aktor od ponad 50 lat był związany z Narodowym Teatrem Starym. W serialu Pierwsza miłość grał nieprzerwanie od 2004 roku. Rola Antoniego była szczególnie lubiana przez fanów. 

Andrzej Buszewicz nie żyje
Fot. AKPA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.