znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Alicja Mazurek, bohaterka akcji #WstawajAlicja. Miała 19 lat

Nastolatka zmarła po długiej walce o powrót do zdrowia

Redakcja VIVA! 30 grudnia 2019 09:55
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Do tragicznego wypadku samochodowego Alicji Mazurek doszło 19 lutego 2018 roku. Nastolatka jechała z kolegą – on zginął, a ona w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Pomimo obaw lekarzy, przez prawie dwa lata walczyła o powrót do zdrowia. Niestety, rodzina dziewczyny przekazała smutną wiadomość.

Alicja Mazurek z Lublina nie żyje

Po tragicznym wypadku Alicja Mazurek zapadła w śpiączkę. Opiekowali się nią specjaliści z kliniki Budzik w Warszawie. „Marzę, by z tego jak najszybciej wyszła. Na razie z Alą nie ma kontaktu”, mówił w rozmowie z Gościem Lubelskim Wojciech Mazurek, ojciec nastolatki.

Po kilku miesiącach wróciła do domu, ale czekała ją kosztowna rehabilitacja. Aby uzbierać pieniądze na ten cel, powołano fundację #WstawajAlicja – historia Alicji trafiła wtedy do mediów, co przyśpieszyło uzbieranie niezbędnej kwoty. Organizowano również koncerty charytatywne i zbiórki w kościołach.

Rodzice dziewczyny całym sercem zaangażowali się w jej powrót do zdrowia. Agnieszka i Wojciech Mazurkowie zdecydowali się na otwarcie Ośrodka Neurorehabilitacji dla dzieci i dorosłych w Turce koło Lublina. Chcieli pomóc nie tylko swojej córce, ale i innym osobom. Jak informuje portal tvp.info, placówka może przyjmować około 30 pacjentów dziennie.

Alicja Mazurek należała do lubelskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wspólnoty ewangelizacyjnej Guadalupe. Uwielbiała śpiewać, nagrała piosenkę na 700-lecie rodzinnego miasta, Lublina. Przyjaciele zapamiętali ją jako radosną, życzliwą i empatyczną nastolatkę.

Zmarła 29 grudnia 2019 tego roku. Miała 19 lat. 

TAGI #śmierć

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.