Marek Frąckowiak
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Z OSTATNIEJ CHWILI! Nie żyje Marek Frąckowiak. Aktor odszedł w wieku 67 lat, po przegranej walce z nowotworem

Weronika Kostyra 6 listopada 2017 13:20
Marek Frąckowiak
Fot. East News

 

Po długiej walce z chorobą odszedł Marek Frąckowiak znany m.in. z ról w „Czasie honoru”, „Ranczu”, „Alternatywy 4” i „Plebanii”.

 

Marek Frąckowiak nie żyje

U aktora kilka lat temu zdiagnozowano raka kręgosłupa. Przeszedł operację, podczas której guz został usunięty. W wywiadzie powiedział wtedy: „Trochę gipsu wlano mi do kręgów, druty kobaltowe mnie usztywniają. Kiedy wiem, że będę musiał podbiec, schylać się, zakładam na tułów stabilizator. Stopień bólu od drętwoty do uciążliwego mam wpisany w życiorys do końca”.

 

Pojawiły się jednak przerzuty. Marek Frąckowiak został poddany chemioterapii, która dała pozytywne rezultaty, jednak w tym roku ponownie trafił do szpitala.

 

Widzom jest znany m.in. z „Czasu honoru”, „Plebanii”, „Rancza”, „Alternatywy 4”, a także z występów w teatrach Rampa, Kamienica, Adekwatnym czy Współczesnym. Podczas walki z chorobą nie przestał grać, w 2018 roku do kin wejdzie film „Kamerdyner” z jego udziałem.

 

O śmierci aktora poinformował Łukasz Płoszajski:

 

 

Marek Frąckowiak, „07 zgłoś się”
Fot. East News

Marek Frąckowiak w „07 zgłoś się”

 

Marek Frąckowiak, „Alternatywy 4”
Fot. East News

Marek Frąckowiak w „Alternatywy 4”

 

Zobacz także: Zbigniew Wodecki, Danuta Szaflarska, Wojciech Młynarski, Janusz Głowacki… Kto jeszcze odszedł w tym roku?

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.