znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Adrianna Chojniarz-Zaręba, ceniona dziennikarka sportowa

Odeszła w wieku 46 lat

Ksenia Krasko 4 kwietnia 2020 13:45
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Przykrą wiadomość przekazano na Twitterze Eurosport Polska. Dziennikarka Adrianna Chojniarz-Zaręba przegrała trudną walkę z chorobą nowotworową. Jej głos był doskonale znany wszystkim kibicom tenisa w Polsce.

Nie żyje Adrianna Chojniarz-Zaręba

W ostatnich latach zmagała się z chorobą nowotworową, którą zdiagnozowano u niej w 2017 roku. „Moja choroba zaczęła się „znikąd”. Owszem, mocno schudłam, ale wiązałam to raczej z przejściem kilka miesięcy wcześniej na dietę wegetariańską i dość intensywnymi treningami 3-4 razy w tygodniu”, pisała o przebiegu swojej choroby na portalu fundacjaonkologicznanadzieja.org. „W sierpniu 2017 mieliśmy jechać z rodziną na wakacje. Jakieś dwa tygodnie przed wyjazdem zaczął mnie męczyć w nocy suchy kaszel. Mąż stwierdził, że mam iść do lekarza po jakieś proszki, bo on nie może spać”.

„Badanie PET wykazało, że nowotwór prawdopodobnie wychodzi z płuc, ponieważ jeden z guzków na lewym płacie najszybciej metabolizuje. Przedstawiłam wyniki swojej Pani Doktor, zmieniła mi chemię, celującą mocniej w płuca. Niestety po ostatniej tomografii okazało się, że o ile w płucach zmiany zatrzymały się, o tyle na wątrobie powiększyły. Ponownie zmieniono mi chemię, tym razem na Folfox, obecnie zaś przyjmuję tzw. czerwoną chemię. Lekarze przypuszczają, że jest to rak dróg żółciowych lub rak wewnątrzwątrobowy, tylko jak na tego drugiego coś za długo żyję”, relacjonowała.

Niestety, przegrała walkę z chorobą. „Ada była Dobrym Duchem Eurosportu. Zarażała wszystkich uśmiechem i nikomu nie odmawiała pomocy. Przez wiele lat Jej głos mogliście usłyszeć w programie Gem, Schett, Mats. Z ogromnym żalem żegnamy cudowną osobę. Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi”, przekazali przedstawiciele Eurosport Polska.

Adrianna Chojniarz-Zaręba miała 46 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.