znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Adrianna Chojniarz-Zaręba, ceniona dziennikarka sportowa

Odeszła w wieku 46 lat

Ksenia Krasko 4 kwietnia 2020 13:45
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Przykrą wiadomość przekazano na Twitterze Eurosport Polska. Dziennikarka Adrianna Chojniarz-Zaręba przegrała trudną walkę z chorobą nowotworową. Jej głos był doskonale znany wszystkim kibicom tenisa w Polsce.

Nie żyje Adrianna Chojniarz-Zaręba

W ostatnich latach zmagała się z chorobą nowotworową, którą zdiagnozowano u niej w 2017 roku. „Moja choroba zaczęła się „znikąd”. Owszem, mocno schudłam, ale wiązałam to raczej z przejściem kilka miesięcy wcześniej na dietę wegetariańską i dość intensywnymi treningami 3-4 razy w tygodniu”, pisała o przebiegu swojej choroby na portalu fundacjaonkologicznanadzieja.org. „W sierpniu 2017 mieliśmy jechać z rodziną na wakacje. Jakieś dwa tygodnie przed wyjazdem zaczął mnie męczyć w nocy suchy kaszel. Mąż stwierdził, że mam iść do lekarza po jakieś proszki, bo on nie może spać”.

„Badanie PET wykazało, że nowotwór prawdopodobnie wychodzi z płuc, ponieważ jeden z guzków na lewym płacie najszybciej metabolizuje. Przedstawiłam wyniki swojej Pani Doktor, zmieniła mi chemię, celującą mocniej w płuca. Niestety po ostatniej tomografii okazało się, że o ile w płucach zmiany zatrzymały się, o tyle na wątrobie powiększyły. Ponownie zmieniono mi chemię, tym razem na Folfox, obecnie zaś przyjmuję tzw. czerwoną chemię. Lekarze przypuszczają, że jest to rak dróg żółciowych lub rak wewnątrzwątrobowy, tylko jak na tego drugiego coś za długo żyję”, relacjonowała.

Niestety, przegrała walkę z chorobą. „Ada była Dobrym Duchem Eurosportu. Zarażała wszystkich uśmiechem i nikomu nie odmawiała pomocy. Przez wiele lat Jej głos mogliście usłyszeć w programie Gem, Schett, Mats. Z ogromnym żalem żegnamy cudowną osobę. Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi”, przekazali przedstawiciele Eurosport Polska.

Adrianna Chojniarz-Zaręba miała 46 lat. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.