Luce Douady, nie żyje
Fot. instagram.com/luce_douady
POŻEGNANIE

Nie żyje 16-letnia mistrzyni świata. „Cała przyszłość była przed nią...”

Luce Douady była nadzieją francuskiej wspinaczki

Ksenia Krasko 16 czerwca 2020 14:55
Luce Douady, nie żyje
Fot. instagram.com/luce_douady

Smutna wiadomość ze świata sportu. Jak informują media, nie żyje nastoletnia mistrzyni świata we wspinaczce sportowej. Luce Douady zmarła tragicznie po upadku z klifu w południowo-wschodniej Francji.

Luce Douady nie żyje

Według francuskich mediów, tragedia wydarzyła się w miejscowości Saint-Pancrasse, w pobliżu Grenoble. Luce Douady poślizgnęła się na ścieżce, prowadzącej do rejonu skałkowego. Spadła z wysokiego klifu, poniosła śmierć na miejscu.

Według dziennika Le Dauphiné, trwa dochodzenie w sprawie, ponieważ dokładne okoliczności śmierci nastolatki są niejasne.

Luce Douady wróżono wielką karierę wspinaczkową, francuski portal Grimper nazywał ją „przyszłością” tego sportu. Była mistrzynią świata w kategorii młodzieżowej, a także brązową medalistką ubiegłorocznych mistrzostw Europy. W 2021 roku miała wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

„Była jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek w naszym zespole. Cała przyszłość była przed nią. To okropna wiadomość”, przekazał Pierre-Henri Paillasson, szef Francuskiej Federacji Alpinizmu i Wspinaczki.

Luce Douady miała zaledwie 16 lat. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez luce (@luce_douady)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez luce (@luce_douady)

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.