Ronnie i Donnie Galyon
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie. Ronnie i Donnie Galyon mieli 68 lat

Jak wyglądało ich życie?

Redakcja VIVA! 8 lipca 2020 11:49
Ronnie i Donnie Galyon
Fot. East News

Ronnie i Donnie Gaylon nie żyją. Mieli 68 lat. Byli najdłużej żyjącymi bliźniakami syjamskimi na świecie i zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ronnie i Donnie Gaylon nie żyją

Ronnie i Donnie Gaylon przyszli na świat w 1951 roku. Do drugiego roku życia przebywali w szpitalu. Bliźnięta syjamskie były złączone na wysokości brzucha, mieli wspólne organy, a także fragment przewodu pokarmowego. Ich rodzice nigdy nie zdecydowali się rozdzielić chłopców. Lekarze nie mogli zapewnić, że operacja przebiegnie bez powikłań. Rodzice obawiali się, że bliźnięta nie przeżyją. 

Bracia Gaylon nigdy nie poszli do szkoły. Lokalne placówki uważały bliźniaki za ,,atrakcję", więc nie były formalnie kształcone. 

W wieku trzech lat zaczęli pracować w cyrku. Ich zarobki pozwoliły na utrzymanie całej rodziny (mieli siedmioro rodzeństwa).  Zwiedzili całe Stany Zjednoczone. Stali się celebrytami. Ich kariera trwała do 1991.  Byli aktywni w społeczności i prowadzili w dużej mierze normalne życie. Poruszali się za pomocą wózka inwalidzkiego. Chociaż wycofali się z show-biznesu, bliźniacy wielokrotnie występowali w telewizji. Pojawili się w The Jerry Springer Show w 1997 roku, w dokumencie Discovery Channel w 1998 roku i dokumencie Channel 5 w 2009 roku.

Do 2010 roku byli samodzielni. Niestety ze względu na pogarszający się stan ich zdrowia wymagali opieki i potrzebowali wsparcia. U Ronniego rozwinęła się zagrażająca życiu infekcja w płucach, która szybko zagroziła obu bliźniakom. Na szczęście tym razem to oni mogli liczyć na wsparcie rodziny. 

Tytuł najstarszych żyjących bliźniąt świata przypadł im w 2014 roku. Ronnie i Donnie Gaylon zmarli 4 lipca 2020 roku w  hospicjum w Dayton w Ohio. Mieli 68 lat. 

Ronnie i Donnie Galyon
Fot. TLC/Splash News/EAST NEWS

Ronnie i Donnie Gaylon w dzieciństwie

Ronnie i Donnie Galyon
Fot. TLC/Splash News/EAST NEWS

TAGI #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.