Ronnie i Donnie Galyon
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie. Ronnie i Donnie Galyon mieli 68 lat

Jak wyglądało ich życie?

Redakcja VIVA! 8 lipca 2020 11:49
Ronnie i Donnie Galyon
Fot. East News

Ronnie i Donnie Gaylon nie żyją. Mieli 68 lat. Byli najdłużej żyjącymi bliźniakami syjamskimi na świecie i zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ronnie i Donnie Gaylon nie żyją

Ronnie i Donnie Gaylon przyszli na świat w 1951 roku. Do drugiego roku życia przebywali w szpitalu. Bliźnięta syjamskie były złączone na wysokości brzucha, mieli wspólne organy, a także fragment przewodu pokarmowego. Ich rodzice nigdy nie zdecydowali się rozdzielić chłopców. Lekarze nie mogli zapewnić, że operacja przebiegnie bez powikłań. Rodzice obawiali się, że bliźnięta nie przeżyją. 

Bracia Gaylon nigdy nie poszli do szkoły. Lokalne placówki uważały bliźniaki za ,,atrakcję", więc nie były formalnie kształcone. 

W wieku trzech lat zaczęli pracować w cyrku. Ich zarobki pozwoliły na utrzymanie całej rodziny (mieli siedmioro rodzeństwa).  Zwiedzili całe Stany Zjednoczone. Stali się celebrytami. Ich kariera trwała do 1991.  Byli aktywni w społeczności i prowadzili w dużej mierze normalne życie. Poruszali się za pomocą wózka inwalidzkiego. Chociaż wycofali się z show-biznesu, bliźniacy wielokrotnie występowali w telewizji. Pojawili się w The Jerry Springer Show w 1997 roku, w dokumencie Discovery Channel w 1998 roku i dokumencie Channel 5 w 2009 roku.

Do 2010 roku byli samodzielni. Niestety ze względu na pogarszający się stan ich zdrowia wymagali opieki i potrzebowali wsparcia. U Ronniego rozwinęła się zagrażająca życiu infekcja w płucach, która szybko zagroziła obu bliźniakom. Na szczęście tym razem to oni mogli liczyć na wsparcie rodziny. 

Tytuł najstarszych żyjących bliźniąt świata przypadł im w 2014 roku. Ronnie i Donnie Gaylon zmarli 4 lipca 2020 roku w  hospicjum w Dayton w Ohio. Mieli 68 lat. 

Ronnie i Donnie Galyon
Fot. TLC/Splash News/EAST NEWS

Ronnie i Donnie Gaylon w dzieciństwie

Ronnie i Donnie Galyon
Fot. TLC/Splash News/EAST NEWS

TAGI #śmierć

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.