Ilona Ostrowska, Paweł Króikowski, Lucy, Kusy, Ranczo
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Nie będzie kontynuacji Rancza bez Pawła Królikowskiego

„Możliwość nakręcenia filmu praktycznie upadła na zawsze”

Olga Figaszewska 3 marca 2020 11:10
Ilona Ostrowska, Paweł Króikowski, Lucy, Kusy, Ranczo
Fot. AKPA

Ulubiony serial telewidzów miał powrócić na ekrany w wersji kinowej! Teraz wiadomo, że produkcja nie powstanie. W jedną z głównych postaci wcielał się Paweł Królikowski. Aktor odszedł 27 lutego po długiej walce z chorobą. To za rolę Kusego pokochały go miliony telewidzów. Reżyser produkcji w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że po śmierci aktora nie wyobraża sobie filmu bez Pawła Królikowskiego. Wojciech Adamczk podzielił się także wzruszającym wspomnieniem z planu serialu.

Rancza nie będzie

Serial Ranczo był prawdziwym hitem. Jego odcinki śledziły miliony telewidzów. Ku ich rozpaczy produkcja zakończyła się pod koniec 2016 roku. Po latach twórcy postanowili powrócić z kinową wersją hitu. Tak się jednak nie stanie. Informacja o odejściu Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi. Aktor wcielał się w rolę Kusego i nikt nie wyobraża sobie w tej kreacji innego artysty.

„W tej sytuacji jest to niemożliwe, żebyśmy ruszyli ze zdjęciami. Ta smutna wiadomość, która nami wszystkimi wstrząsnęła, spowodowała, że możliwość nakręcenia filmu praktycznie upadła na zawsze ”, powiedział w rozmowie z Onetem Wojciech Adamczyk, reżyser Rancza.

,,W scenariuszu bardzo wiele scen przeznaczonych było właśnie dla Pawła. Był jednym z motorów fabuły, jego zachowanie miało - zwłaszcza w drugiej części filmu - napędzać akcję. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek mógł zastąpić go w roli Kusego. To jego rola, to on odcisnął na niej swoje piętno", dodał. 

Jak wspomina pracę z Pawłem Królikowskim?

„Był gadułą, miał elokwencję, zawsze mówił ciekawie i barwnie, dużo żartował. Może trochę ciężej było w ostatnim sezonie, kiedy już był po pierwszej operacji i stał się nieco bardziej nerwowy niż zwykle, ale to nie rzutowało na to, co widzieliśmy na ekranie”, wyznał.

Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!