Fot. Karl Prouse/Catwalking/Catwalking
Pożegnanie

Australijski muzyk Nick Cave stracił kolejne dziecko. Jethro Cave zmarł mając 31 lat

Syn artysty niedawno trafił do więzienia…

Marcjanna Maryszewska 10 maja 2022 08:01
Fot. Karl Prouse/Catwalking/Catwalking

Nick Cave pożegnał drugiego syna. To kolejny raz, gdy muzyka dotyka rodzinna tragedia. Sześć lat temu zmarł 15-letni wówczas Arthur Cave, teraz australijczyk poinformował o kolejnej stracie. Jethro Cave odszedł zaledwie kilka dni po zwolnieniu za kaucją z aresztu…

Nick Cave przekazał informację o śmierci syna

Australijski muzyk przekazał mediom wstrząsające oświadczenie i poinformował o śmierci swojego starszego syna. Jethro Cave miał zaledwie 31 lat.

Z wielkim smutkiem potwierdzam, że mój syn Jethro nie żyje. Będziemy wdzięczni za uszanowanie naszej prywatności w tym czasie” - napisał Nick Cave.

Jethro Cave urodził się w Melbourne w Australii w 1991 roku. O tym, że jego ojcem jest muzyk, dowiedział się w wieku 8 lat. Jethro pracował jako model, próbował swoich sił w aktorstwie, a w ostatnich latach zajmował się fotografią.

Czytaj także: Tragiczna śmierć czteroletniego synka była dla Jana Pospieszalskiego ogromnym ciosem

Syn Nicka Cave’a trafił do aresztu. Zmarł tuż po wyjściu z więzienia

W ubiegłym miesiącu Jethro Cave został skazany przez sąd za napaść na swoją matkę w jej własnym domu. Wedle doniesień Beau Lazenby znalazła syna pod swoimi drzwiami wejściowymi i przekonała go, aby został na noc w jej domu. Następnego ranka doszło do kłótni, a Jethro zaatakował kobietę - kopnął ją kolanem w twarz i zostawił zakrwawioną. Według prawnika 31-latek miał zdiagnozowaną schizofrenię.
Więzienie opuścił za kaucją w miniony weekend. Zmarł zaledwie dwa dni później.

To już kolejna rodzinna tragedia, która dotknęła Nicka Cave’a. W lipcu 2015 roku jego 15-letni wówczas syn Arthur spadł z wysokiego klifu w Ovingdean niedaleko Brighton w Wielkiej Brytanii. Chłopak zmarł w wyniku rozległych obrażeń. Sekcja zwłok wykazała, że nastolatek był wówczas pod wpływem środków psychodelicznych.  

Sprawdź również: „Najprzystojniejszy więzień świata”: mimo kryminalnej przeszłości robi karierę. Jak wygląda życie Jeremy'ego Meeks'a? 

Fot. Karl Prouse/Catwalking/Catwalking
Źródło: Kultura.onet.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.