Nergal, Adam Darski, VIVA! 2017
Fot. FOT. ADAM PLUCIŃSKI
O TYM SIĘ MÓWI

„Białaczka była moim mrocznym pasażerem...”, mówi Nergal o swojej chorobie

Adam Darski opublikował poruszające zdjęcie

Redakcja VIVA! 12 marca 2020 07:55
Nergal, Adam Darski, VIVA! 2017
Fot. FOT. ADAM PLUCIŃSKI

Nergal, a właściwie Adam Darski, uwielbia szokować. Rozrabianie na koncertach zespołu Behemoth, pozwy za obrazę uczuć religijnych, nagie zdjęcia... Muzyk rzadko udziela wywiadów i nie komentuje sensacyjnych doniesień mediów, ale co roku powraca do najtrudniejszych chwil swojego życia.

Adam Darski Nergal o chorobie

Gdy prawie dziesięć lat temu zachorował na białaczkę, okazało się, że niezbędny jest przeszczep szpiku kostnego. Nergal związany był wtedy z Dodą – wokalistka była dla niego ogromnym wsparciem. Apelowała o rejestrację w DKMS, zwracając się nie tylko do swoich fanów, ale i innych artystów. Jej zaangażowanie wpłynęło na fakt, że Adam Darski w ekspresowym tempie został poddany skomplikowanej operacji, która uratowała mu życie.

„Nie dajcie się zwieść tej uśmiechniętej twarzy. Byłem wtedy daleki od radości, bo byłem naprawdę przerażony... ale silniejsza od strachu była moja miłość do życia. Myślę, że moje zwycięstwo nad chorobą było wynikiem kilku aspektów: mocnego i dobrego zdrowia, ducha walki i miłości, która mnie otaczała [...]”, pisał dwa lata temu.

Nergal ponownie powrócił do tych wydarzeń. Na swoim Instagramie opublikował poruszającą fotografię, na której tak naprawdę trudno go rozpoznać. „Białaczka była moim mrocznym pasażerem, ale na szczęście pozbyłem się jej z mojego systemu. Tak, tak, tak... na zdjęciu jestem ja, w samym środku chemioterapii”, skomentował.

Pod zdjęciem muzyka pojawiło się wiele słów wsparcia. Wkrótce minie dziesięć lat, odkąd artysta wygrał walkę z chorobą. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Soooo who’s that dude in the pic, hm?😉 Shit... it was only what... 5-6 years ago? Maybe two weeks prior to the moment the photo was taken I was diagnosed with leukemia. Don’t get fooled by rather cheered up and vital face I make. It was far from a fun situation and I was scared... but stronger than fear was my love and lust for life. I think in the end of the day my victory over sickness was a result of several aspects put together. Strong and good health, fight spirit, LOVED ones all around me giving me lotsa support. AND future oriented goals I was setting up while going thru chemo. I remember when I asked doctors when I can go back to the regular life... they said 1-2 years. In return I told them it’s gotta be sooner coz I’m already planning to finish a tour 😜😂 And guess what? Only 8 months after I was released from hospital I returned to the stage in Poznań. And ever since I’ve been more alive and driven than ever! AMOR FATI my friends and CONQUER ALL!🤜🖤🙌

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.