Quaden Bayles
Fot. Australian Broadcasting Corporation/Associated Press/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Nękany 9-latek, który cierpi na karłowatość, błagał mamę, aby pomogła mu się zabić 

Wstrząsające nagranie obiegło świat

Gabriela Czernecka 22 lutego 2020 09:13
Quaden Bayles
Fot. Australian Broadcasting Corporation/Associated Press/East News

Kilkuminutowe nagranie Quadena Baylesa wstrząsnęło internautami na całym świecie. Dziewięcioletni chłopiec z Australii, który cierpi na karłowatość, błagał swoją mamę, aby pomogła mu się zabić. Historię chłopca postanowiła pokazać jego mama, Yarraka Bayles, która tym samym chce zwrócić uwagę na poważny problem, jakim jest prześladowanie osób niepełnosprawnych. To wideo łamie serce...

Nękany Quaden Bayles błaga mamę o śmierć

Yarraka Bayles z Brisbane w Australii, matka 9-latka cierpiącego na karłowatość, postanowiła udostępnić w mediach społecznościowych nagranie płaczącego syna, który mówi jej, że „chce, aby ktoś dźgnął go w serce”. Nagranie obiegło cały świat. „Daj mi linę, chcę się zabić. Chcę tylko dźgnąć się w serce. Chcę, żeby ktoś mnie zabił”, słyszymy na nagraniu słowa chłopca. 

W ten sposób Yarraka Bayles  chce pokazać, do czego prowadzi znęcanie się nad osobami niepełnosprawnymi. Mama chłopca liczy także na odzew ze strony rodziców, których dzieci również zmagają się z podobnymi problemami: „Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak wygląda taki efekt zastraszania. Wystarczy chwila i zastanawiasz się, dlaczego dzieci się zabijają. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak bardzo szkodzi nam ta sytuacja jako rodzinie”, mówi łamiącym się głosem.

Quaden Bayles był gnębiony w swojej szkole z powodu niskiego wzrostu. 9-latek cierpi na karłowatość. Z tego powodu często słyszy nieprzychylne komentarze. Mama Quadena postanowiła nagrać jego reakcję po jednym z gorszych dni w szkole. Wideo obiegło cały świat.

Na poruszające nagranie zareagowały gwiazdy. Hugh Jackman na swoim Twitterze apeluje do internautów o rozwagę, miłość i bardziej przyjacielskie podejście do drugiego człowieka: „Quaden, masz we mnie przyjaciela”, mówi. Do jego apelu dołączył także amerykański komik Brad Williams, który również cierpi na karłowatość (urodził sie z achondroplazją). Komik założył internetową zbiórkę dla Quadena i jego mamy, aby wysłać rodzinę do Disneylandu. Jak podaje BBC, w niecały dzień udało się zebrać 130 tysięcy dolarów. 

Historia chłopca zwraca tym samym uwagę na poważny problem, jakim jest prześladowanie osób niepełnosprawnych. Obok tego wideo nie da się przejść obojętnie... 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.