URODZINY GWIAZD

Trudny początek, wiara w pasję i wygrane marzenia: oto niezwykłe życie Natalii Oreiro!

Gwiazda „Zbuntowanego anioła” kończy dziś 44 lata

Ksenia Krasko 19 maja 2021 08:39

Ten serial oglądała nie tylko cała Polska, ale i cały świat. Zbuntowany anioł przyciągał przed telewizory miliony osób, które z zapartym tchem śledziły zarówno zabawną, jak i dramatyczną historię miłości Mili i Ivo. Natalia Oreiro, odtwórczyni głównej roli, pozostaje prawdziwą gwiazdą do dziś! Urugwajska piękność obchodzi dziś 44. urodziny.

Kim jest Natalia Oreiro?

Natalia Marisa Oreiro Iglesias de Mollo urodziła się w 1977 roku w Montevideo. Ojciec, Carlos Oreiro, pracował jako sprzedawca w sklepie, a matka Mabel była fryzjerką w salonie piękności i poświęcała dużo czasu wychowywaniu dzieci – Natalia ma starszą siostrę Adrianę. Gdy młodsza Oreiro miała 8 lat, trafiła do grupy teatralnej.

W wieku 12 lat Natalia Oreiro pojawiła się w pierwszej reklamie telewizyjnej, i pozostała w tej branży na kolejne dwa lata. Była twarzą tak znanych firm, jak Pepsi, Coca-Cola, czy Johnson & Johnson. W wieku 16 lat wygrała program El show de Xuxa, i wybrała się w międzynarodową trasę koncertową z gwiazdą programów dla dzieci. W ten sposób zdobyła popularność.

Pieniądze, które zarabiała, traciła na loty do Buenos Aires, ponieważ brała udział we wszystkich możliwych przesłuchaniach. Marzyła o aktorstwie. Szczęście uśmiechnęło się do niej w 1996 roku, gdy otrzymała rolę w serialu 90-60-90 modelos. Widzowie ją pokochali, a producenci dostrzegli jej talent.

Słynny Zbuntowany anioł przyniósł Oreiro największą rozpoznawalność w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech czy w Izraelu. Nie tylko zagrała uwielbianą przez fanów Milagros, ale także ciężko pracowała na planie, aby stworzyć konkretny wizerunek swojej bohaterki, dopracowując każdy szczegół scenariusza. Wraz z Facundo Araną, serialowym Ivo, pozostają jedną z najbardziej lubianych serialowych par.

Natalia Oreiro ma na swoim koncie również filmowe sukcesy. W 2011 roku zagrała w filmie Jak mam na imię, który był kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, oraz do prestiżowej nagrody Goya w kategorii Najlepszy Zagraniczny Film Hiszpańskojęzyczny.

Muzyka Natalii Oreiro

W 1998 roku wydała swój debiutancki album Natalia Oreiro. Po pewnym czasie płyta otrzymała status platyny (również w Polsce), a singiel Cambio Dolor nucili wszyscy, ponieważ właśnie on był piosenką przewodnią Zbuntowanego anioła. Podobny sukces odniósł utwór Me Muero De Amor, również kojarzony z popularnym serialem.

Na początku 2000 roku Oreiro po raz kolejny odniosła sukces na rynku muzycznym, nagrywając drugą płytę, zatytułowaną Tu Veneno. Rok później na rynku pojawił się trzeci album artystki, Turmalina. Oreiro porzuciła na chwilę karierę piosenkarki, aby powrócić w 2018 roku z hitem United by Love, który został stworzony specjalnie dla piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji.

Wokalistka zaskoczyła fanów, śpiewając energetyczny utwór w trzech językach naraz – angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Przy okazji promocji singla po raz kolejny podkreśliła, jak istotna jest dla niej równość i otwarcie opowiedziała o swoim działaniu na rzecz społeczności LGBT oraz poparciu dla małżeństw tej samej płci.

CZYTAJ TEŻ: Szybki ślub, domniemana zdrada... Oto burzliwa historia miłości Natalii Oreiro i jej męża

Natalia Oreiro: życie prywatne

W życiu osobistym lubianej aktorki nie brakuje zarówno szczęśliwych chwil, jak i bolesnych rozczarowań. W 1994 roku Oreiro poznała Pablo Echarri. Zakochała się w aktorze na planie jednej z telenowel, ale związek nie przetrwał próby czasu i rozpadł się po pięciu latach.

W 2001 poznała muzyka Ricardo Mollo, wokalistę i gitarzystę rockowego zespołu Divididos. Rok później para pobrała się w Brazylii. Po kilku latach życie osobiste Oreiro ponownie stało się tematem licznych plotek, a jej zdjęcia powróciły na pierwsze strony tabloidów. Prasa sugerowała aktorce romans z Facundo Araną, ale szybko stało się jasne, że partnerów z planu Zbuntowanego anioła nie łączy nic poza przyjaźnią. W styczniu 2012 roku Natalia Oreiro urodziła syna. Chłopiec otrzymał imię Merlin.

Natalia Oreiro dziś - co robi?

Artystka wciąż koncertuje i rozwija karierę aktorską, biorąc udział w wielu nowych projektach filmowych i serialowych. Fani doceniają zaangażowanie Natalii Oreiro w swoją pasję i rozwój zawodowy, a także są pod wielkim wrażeniem nienagannego wyglądu ulubionej gwiazdy – wygląda na to, że czas się dla niej zatrzymał...

W internecie można znaleźć nowe utwory i teledyski 44-latki. Część z nich jest w języku rosyjskim. Gwiazda stara się  bowiem o rosyjskie obywatelstwo. „Pewnego dnia pojechałam do ambasady Rosji w Argentynie w różnych sprawach. Tak dużo podróżuje i mam tak wiele więzi z Rosją, że zostałam zapytana, czy może nie chciałabym tego sformalizować. Powiedziałam, że byłby to dla mnie zaszczyt. Złożyłam więc mnóstwo dokumentów, a teraz jest to rozważne”, opowiadała Natalia Oreiro w jednym z show latem 2020 roku.

Czy zmieniła się przez lata sprawdźcie w urodzinowej galerii. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.