Natalia Kukulska
Fot. Patrycja Voy
O TYM JEST GŁOŚNO

Poruszające wyznanie Natalii Kukulskiej o aborcji. Czy gwiazda zdecydowałaby się usunąć ciążę?

Olga Figaszewska 29 września 2017 10:00
Natalia Kukulska
Fot. Patrycja Voy

Natalia Kukulska właśnie skończyła pracę nad swoim kolejnym autorskim albumem. „Halo, tu ziemia" ukazał się na rynku muzycznym 29 września. W najnowszym wywiadzie dla „Wysokich Obcasów Extra” artystka wyjaśnia, że w dużej mierze na płycie odwołuje się do obecnej sytuacji w Polsce. „To jest aż śmieszne, że w dzisiejszych czasach musimy walczyć o prawa jako płeć”, mówi Natalia Kukulska. Co jeszcze zdradziła?

Zobacz też: Natalia Kukulska od początku pragnęła dużej rodziny: „Marzyłam, żeby mieć poukładany dom, otwarty, dzieci’’

Natalia Kukulska o aborcji i prawach kobiet

Chociaż jak sama przyznaje, nigdy nie lubiła dotykać spraw politycznych, ale dziś trudno milczeć, pozostawać obojętnym. Natalia Kukulska wyznała, że inspiracją do napisania piosenki, „Kobieta" była zbliżająca się 100. rocznica uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych. Zdecydowała się napisać o ich bohaterstwie, tym na pierwszy rzut oka niezauważalnym. „(…) musimy sobie ogarniać dziesięć rzeczy naraz, zawiadować, planować, rozwijać się, przytulać, pocieszać i jeszcze wyglądać”, dodaje piosenkarka. Niestety przyszło nam żyć w czasach, gdy kobiety znów muszą walczyć o swoje prawa. W klipie promującym tytułową piosenkę pojawia się dziewczyna z zaklejonymi taśmą ustami. „W teledysku każda kobieta jest inna, a traktowane jesteśmy jak masa. Jesteśmy w rękach polityków, tak jakby byli bogami”, tłumaczy Natalia Kukulska. Z kolei piosenka „To za mało” opowiada o tym, że ludzie zastępują religijność przyzwyczajeniami. Zbyt wiele osób odczuwa potrzebę pouczania, ograniczania w każdej strefie, zwłaszcza tej dotyczącej duchowości. Piosenkarka na łamach „Wysokich Obcasów” postanowiła zająć stanowisko w kwestii "czarnego protestu" i praw kobiet. Jednak nie pod wszystkimi transparentami chce się podpisywać.

Popieram kobiety, które walczą o prawo do wolności w „czarnych marszach”. (...) Nie umiem zgodzić się z hasłami, które mówią o aborcji jako o zwykłym medycznym zabiegu usunięcia płodu. Ja nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy kończy się płód, a zaczyna człowiek. Kiedy możemy decydować o czyimś życiu, nawet jeśli jest śladowe. To samo dotyczy eutanazji. Nie dokonałabym aborcji, głośno wyraża swoje zdanie piosenkarka. Dodaje, że każda kobieta powinna sama podejmować takie decyzje, w zgodzie z własnym sumieniem, a przy tym posiadać prawne możliwości.

Zobacz też: Natalia Kukulska od początku pragnęła dużej rodziny: „Marzyłam, żeby mieć poukładany dom, otwarty, dzieci’’

Natalia Kukulska o macierzyństwie

Artystka mimo wiecznego pędu, między studiem nagraniowym, a koncertami znajduje czas dla rodziny. Od zawsze wiedziała, że chce mieć dużą rodzinę i dom, który będzie w stanie pomieścić wszystkich jej członków. Swoimi przemyśleniami podzieliła się w styczniu w wywiadzie dla „Urody Życia’’ przed narodzinami swojej córeczki, Laury: „Zawsze miałam plan. Wiedziałam, co jest dla mnie ważne, lubiłam hulać, ale priorytety były jasne. Marzyłam, żeby mieć poukładany dom, otwarty, dzieci i ciepło rodzinnych klimatów. U nas często ten dom jest pełen ludzi. Rodzice Michała, babcia, tata… Wszystkie święta u nas, wszystko u nas. Ten dom zawsze tętni życiem. I teraz niesamowite jest to, że jak babcia odeszła, to pojawia się nowe życie’’.

W 2000 roku, na świat przyszło jej pierwsze dziecko.„Dziecko będzie dla mnie wielkim przeżyciem, bo sama nie pamiętam relacji matka - dziecko. Od czwartego roku życia do nikogo nie powiedziałam „mamo”, a teraz będę to słowo słyszała bez przerwy", opowiadała Krystynie Pytlakowskiej z VIVY.
 

Natalia Kukulska jest mamą trojki dzieci. 17-letni Janek i 12-letnia Ania idą już w ślady rodziców i stawiają pierwsze kroki w branży muzycznej. Najmłodsza, Laura ma dopiero pięć sześć miesięcy. Piosenkarka przyznaje, że macierzyństwo ja odmłodziło, wciąż odnajduje sobie nowe pokłady radości, siły, motywacji do działania.

Polecamy też: Nim narodzi się Laura... Wyjątkowe zdjęcia Natalii Kukulskiej i jej bliskich

Zobacz też: Natalia Kukulska po raz pierwszy pokazała czteromiesięczną córkę, Laurę

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.