Natalia Dawidowska, Big Brother
Fot. Materiały prasowe TVN
O TYM JEST GŁOŚNO

Natalia Dawidowska o trudnej walce z rakiem: „Podjęłam decyzję, że wycinamy obie piersi od razu”

Uczestniczka show Big Brother wygrała z nowotworem

Rafał Kowalski 17 listopada 2020 12:58
Natalia Dawidowska, Big Brother
Fot. Materiały prasowe TVN

Natalia Dawidowska dała się poznać lepiej w trakcie ostatniej edycji programu Big Brother emitowanego w telewizji TVN7. 30-latka pochodząca z Rumi zachwyciła widzów swoim dobrym sercem i otwartością. Wiele osób zwracało także uwagę na jej charakterystyczny wygląd. Uczestniczce show zależało, by pokazać Polakom, że można być wartościową dziewczyną nie wpisując się w przyjęte kanony kobiecości. Dziś, niemal rok po zakończeniu Big Brothera, Natalia Dawidowska mieszka w Wielkiej Brytanii i znów jest na ustach wielu. Niestety za sprawą przykrych doświadczeń. Gwiazda przeszła długa drogę, by pokonać nowotwór.

Natalia Dawidowska o podwójnej mastektomii

Serdeczna 30-latka dowiedziała się o swojej chorobie pierwszego dnia października. Wcześniej zauważyła, że z jej sutka leci krew, ale nie chciała dać się namówić bliskim na wizytę u lekarza. Ostatecznie do zbadania się przekonała ją przyjaciółka. Medyk stwierdził raka piersi, którego można było usunąć operacyjnie.

Natalia Dawidowska podeszła do tematu najspokojniej, jak potrafiła. Posłuchała głosu lekarzy i poddała się operacji. Podjęła jednak trudną dla wielu pań decyzję. „Ja podjęłam decyzję, że wycinamy po prostu obie piersi od razu, żeby nie było możliwości nawrotu tej choroby. (...) Wielokrotnie o tym mówiłam - pomimo tego, że wyglądam jak wyglądam, że mam styl bardziej męski, niż kobiecy, że zajmuję się bardziej męskimi rzeczami, to nie oznacza, że ja nie jestem kobietą. Ja się urodziłam kobietą, ja jestem kobietą i ja siebie akceptuję jako kobietę. Ja mam dopiero 30 lat, a ja już jestem po raku piersi”, opowiadała w Dzień Dobry TVN.

Uczestniczka programu Big Brother może mówić, że pokonała nowotwór piersi. Wciąż jednak obawia się, że nastąpi nawrót choroby. Może on pojawić się w innym miejscu organizmu. „Jeżeli u mnie wyjdzie bardzo duże obciążenie genetyczne, skończy się to chemioterapią. (...) To jest ryzyko każdej kobiety i wiele kobiet tego nie rozumie”, wyznała w porannej telewizji. A dlaczego Natalia zdecydowała się opowiedzieć swoją ciężką historię? „Chcę po prostu pokazać innym kobietom, że warto walczyć. I nieważne czy się ma te piersi czy się nie ma tych piersi”, wyjaśniała w TVN i dodawała, że planuje spróbować swoich sił w FAME MMA.

Trzymamy kciuki za zdrowie i powodzenie wszelkich planów! 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.