Nasz nowy dom, Pani Irena nie żyje
Fot. materiały prasowe/POLSAT
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje uczestniczka programu Nasz nowy dom...

Pani Irena zmarła kilka tygodni po remoncie mieszkania

Olga Figaszewska 3 kwietnia 2020 11:51
Nasz nowy dom, Pani Irena nie żyje
Fot. materiały prasowe/POLSAT

Pani Irena z Warszawy była jedną z bohaterek programu Nasz nowy dom. W czwartek Telewizja Polsat wyemitowała odcinek z  jej udziałem. Niestety, stacja poinformowała, że Pani Irena zmarła kilka tygodni po zakończeniu metamorfozy jej domu. 

Pani Irena z programu Nasz nowy dom nie żyje

Historia Pani Ireny poruszyła nie tylko Katarzynę Dowbor, ale i widzów. Ekipa programu Nasz nowy dom  ruszyła z pomocą. 

Pani Irena zajmowała małe mieszkanie na pierwszym piętrze wraz córką i dwojgiem wnucząt - ośmioletnią Mają i półtorarocznym Frankiem. Ich dom na warszawskiej Woli był stary, nieprzystosowany do potrzeb rodziny. Jego stan zagrażał bezpieczeństwu rodziny. Instalacja elektryczna niedawno się zapaliła, kanalizacja przeciekała, a do łazienki z powodu barier architektonicznych nie dało się wjechać wózkiem inwalidzkim, którym poruszała się pani Irena. Sama była lekarzem, całe życie poświęciła innym. Niestety miała bardzo poważne problemy zdrowotne. Przeszła dwa udary i zawał serca, miała problemy z poruszaniem się. 

Córka pani Ireny, Anna wzięła na siebie ciężar utrzymania mieszkania i opieki nad mamą i dziećmi.

„Zostałam kapitanem na tym statku i w związku z tym muszę mierzyć się z tą rzeczywistością i zachowywać spokój. Mimo, że statek tonie, nie wolno siać paniki (…) Chciałabym, żeby mieszkanie było bardziej funkcjonalne dla mamy, żeby mogła troszeczkę więcej uczestniczyć w życiu rodzinnym”, mówiła córka pani Ireny. 

Niestety pani Irena zmarła kilka tygodni po zakończonym remoncie. O tragedii po emisji czwartkowego odcinka poinformowała telewizja Polsat. 

,,Obejrzeliście Państwo właśnie nowy odcinek programu @nasznowydom Niestety kilka tygodni po zakończeniu remontu bohaterka odcinka – pani Irena -zmarła.

Jesteśmy zaszczyceni tym,  że mogliśmy ją spotkać i że dane nam było – choć na parę tygodni – uczynić Jej życie trochę lepszym", napisano na Instagramie. 

Rodzinie składamy wyrazy współczucia...  

Nasz nowy dom, Pani Irena nie żyje
Fot. materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.