zycie demi lovato
Fot. Christopher Polk/E! Entertainment / Contributor / Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Uzależnienie od narkotyków, wykorzystywanie seksualne i trzy udary... Życie Demi Lovato jest pełne dramatów

Już 23 marca premiera dokumentu o życiu piosenkarki „Dancing with the Devil”

Aleksandra Andrzejak 18 marca 2021 20:47
zycie demi lovato
Fot. Christopher Polk/E! Entertainment / Contributor / Getty Images

Demi Lovato przygotowuje się do premiery dokumentu Dancing with the Devil, którego premiera nastąpi już za kilka dni. W ten sposób piosenkarka zamierza rozliczyć się z przeszłością. W filmie zostaną ujawnione kulisy jej walki z nałogiem, a także bolesne wspomnienia związane z molestowaniem seksualnym i gwałtem. 

Demi Lovato: początki kariery 

Demi Lovato urodziła się 20 sierpnia 1992 roku w Albuquerque. W wieku siedmiu lat podjęła się nauki gry na pianinie. Swoją karierę aktorską rozpoczęła od wystąpieniu w serialu dla dzieci Barney & Przyjaciele. W 2006 roku wcieliła się w epizodyczną postać w jednym z odcinków serialu Skazany na śmierć. Zaledwie rok później otrzymała propozycję od Disney'a, aby zagrać w Camp Rock. Na planie serialu poznała członków zespołu Jonas Brothers. Występowała później jako ich koncertowy support. W 2008 roku wydała swoją debiutancką płytę zatytułowaną Don't Forget. Rok później zagrała tytułową rolę w kolejnym serialu Disney Channel Słoneczna Sonny. Wystąpiła także w pełnometrażowym filmie Program ochrony księżniczek u boku Seleny Gomez.

demi lovato ofiara gwaltu
Fot. Dimitrios Kambouris / Staff / Getty Images

Anna Maria Perez de Tagle, Kevin Jonas, Meaghan Martin, Joe Jonas, Demi Lovato, Nick Jonas, luty 2008

Demi Lovato: rozwój kariery

Skala głosu Demi Lovato obejmuje ponad 4 oktawy. Sukces wokalny był nieunikniony. W 2012 roku otrzymała nagrodę w kategorii Ulubiony artysta pop podczas gali People’s Choice Award. Pokonała wtedy Beyoncé, Rihanna i Lady Gaga. Za album Confident otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Grammy. Zasiadała w fotelu jurorskim w drugim i trzecim sezonie amerykańskiej edycji programu X Factor. Aktorka i piosenkarka ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych. Każdy z nich uzyskał status multiplatynowej płyty według RIAA. Demi obecnie pracuje nad siódmą płytą, a także dokumentem Dancing with the Devil, w którym zdradzi szczegóły swojej walki z narkotykowym nałogiem.

demi lovato byla zgwalcona
Fot. Jason LaVeris / Contributor / Getty Images

Demi Lovato, grudzień 2012

Uzależnienie od narkotyków Demi Lovato

Demi Lovato - idolka nastolatków, w 2018 roku trafiła do szpitala po przedawkowaniu narkotyków. Piosenkarkę znalazła asystentka. Demi była zakrwawiona i nieprzytomna. Po odzyskaniu przytomności, przez dwa tygodnie miała objawy po odstawieniu narkotyków. Męczyły ją nudności i wysoka gorączka. Wystraszona swoim stanem Demi udała się na odwyk i obiecała, że to koniec jej uzależnienia. „Miałam trzy udary. Miałam atak serca. Lekarze powiedzieli mi, że 5-10 minut i byłoby za późno. (...) Doszło do uszkodzenia mózgu i efekty tego odczuwam do dziś. Nie prowadzę samochodu, bo mam puste pola w zasięgu wzroku. Przez długi czas nie mogłam nawet czytać. Jak już mi się udało cokolwiek przeczytać, to był to dla mnie ważny moment, bo dwa miesiące po fakcie wszystko wciąż było rozmyte” - wspomina aktorka.

demi lovato byla molestowana
Fot. CBS Photo Archive / Contributor / Getty Images

Demi Lovato, styczeń 2020

Demi Lovato ofiarą gwałtu

Demi Lovato została zgwałcona w wieku 15 lat. Napastnikiem okazał się kolega z planu jednej z produkcji Disney'a. Demi świetnie go znała. „Straciłam dziewictwo w wyniku gwałtu” - wyznała piosenkarka. Chłopak nie poniósł żadnych konsekwencji. Nadal musieli razem pracować. Jednak to nie jedyna napaść seksualna jakiej w swoim życiu doświadczyła Lovato. Pamiętnej nocy, kiedy przedawkowała narkotyki odwiedził ją diler. Podczas pobytu w szpitalu piosenkarka była przekonana, że dobrowolnie uprawiała z nim seks. Kiedy wytrzeźwiała zdała sobie, że została wykorzystana. 

„Zostałam dosłownie pozostawiona na śmierć po tym, jak mnie wykorzystał, a kiedy obudziłam się w szpitalu, zapytali, czy uprawiałam seks za zgodą. Pamiętałam, że na mnie leżał, więc odpowiedziałam „tak”. Po miesiącu od przedawkowania zdałam sobie sprawę, że w tamtym momencie nie byłam w stanie podjąć racjonalnej decyzji. Tak ogromna trauma nie przechodzi ot tak, z dnia na dzień” - wyznała z trudem Demi.

Premiera dokumentu Dancing with the Devil już 23 marca na YouTube. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.