Najstarszy człowiek na świecie nie żyje, main topic
Fot. YouTube
O TYM SIĘ MÓWI!

Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie. Francisco Nunez Olivera miał 113 lat

Damian Duda 31 stycznia 2018 11:00
Najstarszy człowiek na świecie nie żyje, main topic
Fot. YouTube


W hiszpańskiej miejscowości Bienvenida zmarł Francisco Nunez Olivera, uznawany za najstarszego mężczyznę na świecie. Ile miał lat? 113! A sekret jego długowieczności zadziwił wszystkich. Jaka była jego recepta na długowieczność?

Zobacz też: Nie żyje Mark Salling z serialu „Glee’’! Ciało 35-letniego aktora znaleziono w pobliżu koryta rzeki

Francisco Núnez Olivera — biografia

Urodził się 13 grudnia 1904 roku. W latach trzydziestych Oliviera brał udział w hiszpańskiej wojnie domowej. W młodości pracował na roli. Jednak przez wiele lat — mimo ogromnego wysiłku fizycznego — cieszył się dobrym zdrowiem. Pierwsze problemy zdrowotne pojawiły się u Hiszpana dopiero po ukończeniu 90. urodzin. Wówczas mężczyzna przeszedł operację usunięcia nerki. W wieku 98 lat Oliviera zachorował na zaćmę. Tuż po jej operacji powrócił do czytania książek. Miał czworo dzieci, dziewięcioro wnuków i piętnaścioro prawnuków.

Recepta na długowieczność

Dlaczego Francisco Nunez Olivera przez tak długi czas cieszył się świetnym zdrowiem? Jak przyznał w rozmowie z mediami, swoją sprawność fizyczną zawdzięcza... długim spacerom. Jeszcze sześć lat temu, w wieku 107 lat, spacerował po swojej miejscowości.

Najstarszy mężczyzna na świecie zmarł 29 stycznia 2018 roku w wieku 113 lat i 47 dni.

Ile lat ma najstarszy mężczyzna na świecie?

Według ustaleń Gerontology Research Group obecnie najstarszym mężczyzną jest Japończyk, Masazou Nonaka, który ma 112 lat. Na świecie żyje około 300-450 superstulatków, czyli osób, które żyją ponad 110 lat. A najwięcej z nich jest mieszkańcami Japonii.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.