Weronika Bruździak-Gębura 23 listopada 2016 08:00
1/7
Dwayne Johnson
Copyright @Getty Images
1/7

Najseksowniejszym żyjącym mężczyzną 2016 roku według magazynu People został 44-letni Dwayne „The Rock” Johnson. Wybór amerykańskiego aktora wzbudził wiele kontrowersji. Pośród swoich poprzedników, takich jak Brad Pitt (2000), Jude Law (2004), George Clooney (2006), Bradley Cooper (2011), Chris Hemsworth (2014) czy David Beckham (2015), Dwayne wygląda jak rodzynek. Dwayne Johnson nie jest typowym przystojniakiem: ma wielką muskulaturę, jest łysy i znany głównie z filmów akcji. Dlatego magazyn Vogue opublikował alternatywną listę najseksowniejszych mężczyzn świata 2016 roku.

2/7
Eddie Redmayne
Copyright @Getty Images
2/7

Na liście Vogue na pierwszym miejscu znalazł się Brytyjczyk Eddie Redmayne. 34-letni aktor o delikatnych rysach i szczupłej sylwetce, jest znany między innymi z filmu „Dziewczyna z portretu”, gdzie wcielił się w postać transseksualnego malarza w trakcie zmiany płci. W filmie „Teoria wszystkiego” Redmayne zagrał z kolei Stephena Hawkinga – podobieństwo między aktorem a naukowcem było uderzające. Ostatnio Redmayne’a możemy oglądać w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” gdzie gra czarodzieja, którego książkę czytał Harry Potter. Redakcja Vogue’a doceniła „uwodzicielski głos” Redmayne’a i jego talent aktorski do odgrywania trudnych ról.

3/7
Jesse Williams
Copyright @Getty Images
3/7

Kolejną propozycją Vogue’a jest amerykański aktor Jesse Williams, znany głównie z roli doktora Jacksona Avery’ego w „Chirurgach”. 35-letni Williams został doceniony nie tylko za aktorstwo, ale też za zaangażowanie społeczne - walczy o prawa obywatelskie. Razem z tysiącami Amerykanów protestował w Ferguson w 2014 roku po zabiciu przez policję czarnoskórego nastolatka, Michaela Browna. W czerwcu 2016 roku wygrał nagrodę BET Awards - za zaangażowanie w sprawy czarnoskórych Amerykanów. Podczas gali przemawiał na temat nierówności na tle rasowym i brutalności policji.

4/7
John Cho
Copyright @Getty Images
4/7

Koreański aktor John Cho również znalazł się na liście magazynu Vogue. „Czy to największy romantyk naszych czasów?” - pytają redaktorzy Vogue’a i nazywają go najbardziej uroczym z aktorów, z którymi gra w kolejnych filmach. 44- letni Cho znany jest z roli Hikaru Sulu z filmów „Star Trek” i „W ciemność. Star Trek”. Pojawił się też w kultowym „American Beauty”.

5/7
Cary Fukunaga
Copyright @Getty Images
5/7

Pośród alternatyw dla Dwayne’a Johnsona jest też amerykański reżyser, 39-letni Cary Fukunaga. Nakręcił „Jane Eyre” z Michaelem Fassbenderem i Mią Wasikowską. To on stworzył doceniony przez krytyków serial „True Detective” z Matthew McConaughey i Woodym Harrelsonem. Magazyn Vogue uznał, że wyróżnia się spośród reżyserów tym, że jest nieziemsko przystojny.

6/7
Donald Glover
Copyright @Getty Images
6/7

33-letni Donald Glover to kolejny amerykański aktor na liście Vogue’a. Znany z roli Andre w „Magic Mike XXL” i Richa Purnella z „Marsjanina”, został doceniony za cechy, które zdaniem redaktorów Vogue’a zawsze będą seksowne. Chodzi o poczucie humoru, inteligencję i czarujący sposób bycia.

7/7
Drake
Copyright @Getty Images
7/7

Listę Vogue'a zamyka kanadyjski raper Drake. „Przyznajcie, nawet w różowym futrze i kombinezonach jest całkiem uroczy” - tłumaczy swój wybór Vogue. Jego utwór „Hotline Bling” był na szczytach list przebojów, a on sam – dzięki teledyskowi – gwiazdą memów. Spotykał się z Rihanną, teraz podobno ma romans z Taylor Switf.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.