Olga Figaszewska 17 czerwca 2017 15:00
1/9
Torty Ivenoven
Copyright @Instagram/@ivenoven
1/9

Mistrzowie cukiernictwa przechodzą samych siebie! Patrząc na te soczyste soczyste desery, łatwo  pomylić je z prawdziwymi kwiatami, a w rzeczywistości wykonane są z masła! Zastanawiacie się, jak wykonać takie cuda?

 

Soczyste ozdoby przygotowywane są z masła, cukru pudru, barwników spożywczych, a niekiedy także innych dodatków smakowo-zapachowych, które zapewniają im fakturę gładkiej faktury aksamitu...

 

Polecamy też: Nie możesz już patrzeć na pączki? Zobacz zatem najpiękniejsze desery świata!

 

Za te niezwykłe dzieła, odpowiada Ivenoven. Artystka pochodzi z Indonezji, a jej profil na Instagramie śledzi już prawie 300 tysięcy followersów. Jej przygoda z cukiernictwem rozpoczęła się w grudniu 2013 roku, kiedy przygotowała dla córki ciasteczka udekorowane sukulentami. Ciasta okazały się hitem. Od tamtej pory, pasjonuje się pieczeniem artystycznych ciast, babeczek i tortów. Skupia się nie tylko na smacznym nadzieniu, ale także na pracy nad formą, wielkością i strukturą. Zamówienia na niezwykłe desery spływają z całego kraju. Dzięki temu, blogerka otworzyła własną firmę, która w niedługim czasie z małej kameralnej cukierni, przerodziła się w sporej wielkości przedsięwzięcie. W efekcie zatrudniła jeszcze 12 utalentowanych cukierników. Ivenoven posiada jeszcze wiele niezrealizowanych pomysłów i zapał do eksperymentowania.

 

Jeśli słodycze są Twoją obsesją, to z pewnością zachwycisz się tymi tortami! Dla takich deserów warto przejechać tysiące kilometrów.

 

Zobacz też: Sama słodycz! Zobaczcie niezwykłe torty weselne, które wypatrzyliśmy na Instagramie!

 

 

2/9
Torty Ivenoven
Copyright @Instagram/@ivenoven
2/9
4/9
Torty autorstwa Ivenoven
Copyright @Instagram/@ivenoven
4/9

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!