Fot. Magda Wunsche & Samsel
O TYM SIĘ MÓWI

Kayah wraca do show-biznesu po długiej przerwie. Posłuchaj jej najnowszego singla!

Sabina Zięba 29 kwietnia 2017 08:30
Fot. Magda Wunsche & Samsel

Ostatnimi płytami Kayah była "Transoriental Orchestra" z 2013 roku, na której znalazły się utwory wykonane m. in. w języku jidysz czy arabskim, a także zeszłoroczna "Gdy pada śnieg" z piosenkami świątecznymi. Teraz wokalistka powraca i 26 kwietnia premierę miał jej najnowszy singiel.

Polecamy też: Najnowszą płytą Kayah zaskakuje wszystkich. Krążek już podbija rynek muzyczny

Tym razem Kayah, mając na uwadze nadchodzące lato, postawiła na muzykę taneczną. Wiadomo, że tworząc piosenkę współpracowała ze światowej sławy izraelskim muzykiem, Idanem Raichelem, który jest autorem muzyki do "Po co". Sama artystka powiedziała: "Ten utwór to moja autoterapia na wrodzone czarnowidztwo, obawy o przyszłość i widzenie szklanki do połowy pustej. Napisałam tekst, który jest w opozycji do tej teorii i skłania do bycia całym sobą tu i teraz i czerpania tego, co najlepsze z każdej najdrobniejszej chwili naszego życia. Chcę by ten utwór pomógł również mi wcielić ten mechanizm w życie. Lato przed nami. Będzie dobrze. Będzie pięknie".Polecamy też: Pierwsza autorska płyta Kayah ma 20 lat. Koncert z okazji jubileuszu albumu „Kamień”

Kayah sama napisała tekst do singla, który wyprodukowała wspólnie z Janem Smoczyńskim. Zależało jej, by podnieść swoich słuchaczy na duchu. Niektórzy mówią, że to najradośniejszy utwór w całym dorobku artystki. Mają rację?

TAGI #Kayah

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?