dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM JEST GŁOŚNO

Koronawirus w USA: nie żyje 6-tygodniowe niemowlę. To najmłodsza na świecie ofiara epidemii

Smutnych wiadomości ze Stanów jest więcej...

Rafał Kowalski 3 kwietnia 2020 13:53
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Najnowsze statystyki przychodzące zza oceanu są przerażające. Stany Zjednoczone mają o wiele więcej przypadków zakażeń, niż miało to miejsce w Chinach. Także liczba zgonów, które notuje się w Ameryce Północnej jest ogromna. Tylko wczoraj w USA przez COVID-19 zmarło 1169 osób – nigdy wcześniej żadne państwo nie zanotowało tak tragicznego wyniku. To także w Ameryce zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa.

Najmłodsza śmiertelna ofiara koronawirusa na świecie – kto to? Ile miała lat?

O śmierci 6-tygodniowego niemowlęcia poinformował jako pierwszy gubernator stanu Connecticut. „Z ogromnym smutkiem muszę przekazać informację o śmierci pierwszej tak młodej osoby”, napisał na Twitterze Ned Lamont. Wiadomo, że maleńkie dziecko trafiło do jednej z klinik w ubiegłym tygodniu. Lekarze podjęli decyzję o wykonaniu testu na koronawirusa. Ten dał wynik pozytywny. Niestety niemowlęcia nie udało się uratować. „To najmłodsza ofiara koronawirusa w USA, a pewnie też i na świecie. Ten wirus bezlitośnie atakuje najbardziej wrażliwych. Dlatego tak ważne jest, aby zostać w domach i nie wychodzić bez potrzeby. Musimy wypłaszczać krzywą zachorowań, musimy chronić naszych bliskich. Ich życie jest teraz w naszych rękach”, apelował gubernator.

Kilka dni wcześniej poinformowało o śmierci innego, trochę starszego niemowlęcia. Dziecko zmarło w stanie Illinois. Jego gubernator J.B. Pritzker z trudem powstrzymywał emocje. „Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek”, mówił.

W całych Stanach Zjednoczonych zanotowano już 250 tysięcy zakażeń COVID-19. Ponad 6 tysięcy osób zmarło. Specjaliści zapowiadają USA dwa najtrudniejsze tygodnie w walce z epidemią. Pentagon dostarczy służbom cywilnym 100 tysięcy plastikowych worków na ciała kolejnych ofiar. Wiele szpitali nie ma już miejsca w kostnicach, dlatego ich rolę będą pełnić specjalnie przygotowane do tego ciężarówki z chłodniami. 

Lekarze, koronawirus, wirus
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.