najmłodsza matka na Ukrainie, Tanya Luchishin, Tania Luciszyn
Fot. Youtube
O TYM SIĘ MÓWI

Dwunastolatka opowiedziała w telewizji o tym, że została zgwałcona i urodziła dziecko. Zmusiła ją do tego matka! Kto jest oprawcą? Ojczym, brat, sąsiad…

Weronika Kostyra 9 listopada 2017 07:30
najmłodsza matka na Ukrainie, Tanya Luchishin, Tania Luciszyn
Fot. Youtube

 

O tym mówi cały świat. Tania Luciszyn została najmłodszą matką na Ukrainie, zachodząc w ciążę w wieku 11 lat. Jej historia jest dużo bardziej tragiczna niż mogłoby się wydawać. Dziecko zostało bowiem poczęte w wyniku gwałtu, a tożsamość ojca nie jest znana, ponieważ dziewczynka była ofiarą aż kilku osób, w tym bliskiej rodziny.

 

Tani została wykorzystana przez członków rodziny?

Sprawę w niechlubny sposób nagłośniła ukraińska telewizja. Do programu talk-show została zaproszona Tania z małą córką, Dianą, a także jej matka, ojczym oraz dwaj bracia – rodzony i przyrodni. Przed kamerami prowadzący pytał dziewczynkę o szczegóły gwałtu oraz o to, kto jest ojcem. Zachęcana przez swoją mamę Tania ze łzami w oczach odpowiedziała, że jej oprawcą był 18-letni sąsiad Andriej, który odwiedził ją, kiedy była sama w domu. Mama dziewczynki była wtedy w szpitalu, ponieważ właśnie urodziła najmłodsze dziecko. Prowadzący zadawał upokarzające pytania, na przykład, czy chłopak podobał się Tanii lub czy wołała o pomoc. Dziewczynka wyznała, że nie wiedziała, że może zajść w ciążę. O tym, że spodziewa się dziecka dowiedziała się dopiero kiedy towarzyszyła swojej mamie i małej siostrze podczas badań kontrolnych. Lekarz zwrócił uwagę na dziewczynkę i po badaniu orzekł, że jedenastolatka była w ciąży.

 

Tanya Luchishin

Tania i jej mama

 

Badania DNA wykluczyły ojcostwo Andrieja, nie zaprzeczyły jednak gwałtowi. Sąsiad nie był jedynym mężczyzną, który uprawiał seks z jedenastolatką, podejrzani o to zostali także jej najbliżsi – ojczym Iwan i jej bracia. Dziewczynka nie chciała jednak wyjawić prawdy. Ojcostwo miały wskazać testy DNA, aby zakończyć spekulacje na ten temat. Mimo upływu czasu rodzina utrzymuje, że nie dostała wyników badań lub że dowodzą one ich niewinności. Rodzina już wcześniej nie cieszyła się dobrą opinią. Ich sąsiedzi twierdzą, że ojczym jest alkoholikiem i recydywistą, a relacje samej Tanii z jednym braci są bardzo zażyłe. Policja również nie zna odpowiedzi, ponieważ dziewczynka nie chce jednocześnie wskazać sprawcy, prawdopodobnie zastraszona przez rodzinę.

 

Poza dramatem dziewczynki i jej sytuacją rodzinną w całej sprawie szokuje też pokazywanie tej historii jako telewizyjnej sensacji. Pod adresem programu, który wraz z matką zmusił Tanię do przywoływania traumatycznych przeżyć pojawiły się oskarżenia o łamanie praw człowieka.

 

Zobacz także: Tato i tato – pierwsza para gejów w Niemczech adoptowała dziecko! „Żyjemy bardzo klasycznie”, przekonują

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.