Paweł Adamowicz
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Telewizja TVN pokazała wstrząsające wideo. Nakręcono je zaraz po ataku na Pawła Adamowicza

Prezydent czekał na udzielenie pierwszej pomocy...

Rafał Kowalski 14 stycznia 2020 11:34
Paweł Adamowicz
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Wieczór trzynastego stycznia 2019 roku już zawsze będzie kojarzył się nam z atakiem nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ta niepotrzebna śmierć sprawiła jednocześnie, że wszystkie kolejne Światełka do nieba nie będą już tak niewinne i radosne… Telewizja TVN opublikowała wczoraj w Faktach materiał – wcześniej niepublikowany – na którym widać Pawła Adamowicza czekającego na udzielenie pomocy.

Nagranie z momentu ataku nożownika na Pawła Adamowicza. Wideo ze sceny WOŚP

Na przedstawionym wideo, nagranym przez operatora TVN24, widzimy prezydenta Gdańska na kilka sekund po ataku Stefana W. Paweł Adamowicz jest świadomy tego co się dzieje, ktoś zadaje mu pytanie. Polityk siedział na scenie trzymając się w miejscu zadanej rany kłutej. Materiał wyemitowano na antenie rok po tragicznych zdarzeniach. Zgody na publikację udzielili redakcji Faktów bliscy 53-latka.

Przypomnijmy, że ugodzony nożem Paweł Adamowicz niemal natychmiast po wtargnięciu na scenę Stefana W. został reanimowany a następnie przewieziony do jednego z gdańskich szpitali. Lekarze stwierdzili ranę kłutą serca i kilku brzucha a potem przeprowadzili skomplikowaną operację. O 2.30 w nocy powiedzieli dziennikarzom, że polityk przeżył zabieg. „Pacjent żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki. Operacja trwała pięć godzin, przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. Urazy były bardzo ciężkie. Pacjent miał poważną ranę serca, ranę przepony i rany jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny”, mówił dr Tomasz Stefaniak. Niestety nad ranem bliscy Pawła Adamowicza zostali poinformowani, że dalsze podtrzymywanie życia nie jest możliwe. Informacja o śmierci prezydenta Gdańska została podana opinii publicznej przed godziną 15:00.

W sieci krążą screeny z nagrania, które wyemitowano wczoraj po 19:00 w stacji TVN. Zamieszczamy je poniżej. PEŁNY MATERIAŁ DOSTĘPNY JEST POD TYM LINKIEM. 

Paweł Adamowicz, Instagram
Fot. Instagram @adamowiczpawel

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.