Muniek Staszczyk, VIVA! 6/2010, VIVA! marzec 2010
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
O TYM SIĘ MÓWI

Muniek Staszczyk zwrócił się z apelem do fanów. Chodzi o jego 86-letniego tatę

Pan Tomasz przeszedł koronawirusa

Rafał Kowalski 1 marca 2021 15:59
Muniek Staszczyk, VIVA! 6/2010, VIVA! marzec 2010
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Wirus Sars-Cov-2 atakuje nie patrząc na pochodzenie, status materialny czy rozpoznawalność. Pandemia koronawirusa wciąż trwa i warto przestrzegać wszystkich zasad sanitarnych, które zmniejszają ryzyko zakażenia nas i naszych bliskich. Przekonał się o tym niedawno Muniek Staszczyk, którego tata jest po walce z COVID-19. Teraz muzyk prosi o modlitwę.

Muniek Staszczyk – zdjęcie z tatą

Znany z zespołu T.Love wokalista rzadko dzieli się w sieci informacjami z prywatnego życia. Wczoraj zrobił jednak wyjątek, bo dzięki niemu, ma nadzieję pomóc innym.

Być może historia taty wokalisty i apel Muńka Staszczyka dotrze do tych, którzy ignorują obowiązujące obostrzenia. „Mój 86-letni Tata przeżył cudem koronawirusa. Teraz jest w trakcie rekonwalescencji. Proszę wszystkich  Przyjaciół o modlitwę i wsparcie dla Tomasza Staszczyka”, napisał piosenkarz na swoim Facebooku.

Pod wpisem, do którego dołączył zdjęcie z tatą, pojawiło się mnóstwo słów otuchy. „Zdrowia dla Pana starszego I Pana młodszego. Chłopaki nie płaczą”; „Najpiękniejszy widok dla syna to uśmiech jego Ojca❤️.Niech dobry Bóg czuwa i zesle opiekuńcze Anioły, które będą strzegly Pana Tatę”, to tylko niektóre z komentarzy, które znaleźliśmy pod wzruszającą fotografią.

Mój 86-letni Tata przeżył cudem koronawirusa. Teraz jest w trakcie rekonwalescencji. Proszę wszystkich T.Przyjaciół o modlitwę i wsparcie dla Tomasza Staszczyka. Dziękuję 🙏🏻 Muniek

Opublikowany przez T.Love/Muniek Sobota, 27 lutego 2021

Muniek Staszczyk o rodzicach

Choć ojciec namawiał Muńka Staszczyka na skończenie technikum hutniczego, syn Tomasza i Anny Staszczyk wybrał polonistykę a potem muzykę. Rodzice wokalisty długo nie wierzyli, że ich dziecku uda się zarabiać na koncertach, w końcu jednak przekonali się, że za jego pasją stoją i pieniądze.

Kontaktu Muńka z tatą wielu może pozazdrościć. Pan Tomasz bywał na wielu występach syna a także korzystał z jego zaproszeń, dzięki którym zwiedził kilka pięknych miejsc na świecie. To prezent za wspaniałe wychowanie i dużą dawkę inspiracji do rozwijania w sobie pasji. „Mój tata jest pozytywnym maniakiem, to on dał mi wiele pasji w życiu. Sam ma liczne zainteresowania. Kiedyś to była historia II wojny światowej, później zaczął zbierać krawaty, których ma ogromną kolekcję. Moja mama się nieco irytuje, bo nadal mieszkają w tym samym bloku na Rakowie, więc nie ma tam za wiele miejsca. Niemniej, dał mi to pierwsze zainteresowanie światem. Mama z kolei dała mi dar mądrego kierownika, lidera, który pomógł mi utrzymać T.Love przez długi czas”, opowiadał w Polskim Radiu piosenkarz. 

Muniek Staszczyk
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…