piłkarze reprezentacji Polski
Fot. Instagram @rl_9
MUNDIAL 2018

Mimo dwóch przegranych, polscy piłkarze zarobią miliony!

Ta kwota zwala z nóg!

Weronika Kostyra 26 czerwca 2018 12:00
piłkarze reprezentacji Polski
Fot. Instagram @rl_9

Dwa przegrane mecze polskiej reprezentacji oznaczają, że piłkarze nie wyjdą z fazy grupowej i po ostatnim meczu z Japonią zakończą swoją przygodę z Mundialem 2018 w Rosji. Gra polskiej drużyny mocno rozczarowała i zasmuciła kibiców. Wszyscy wierzyli, że Polacy odniosą sukces, dlatego tak druzgocząca porażka była naprawdę zaskakująca. Okazuje się, że mimo braku wyników i naprawdę słabych występów, zawodnicy wzbogacili się w czasie Mistrzostw Świata o naprawdę dużą sumę.

Ogromne pieniądze za brak wyników

Polska drużyna łącznie otrzyma od FIFA premię w wysokości nawet 35 milionów złotych. Sami piłkarze otrzymają 40% tej kwoty. Jak to możliwe?

FIFA chce nagrodzić wszystkie 32 zespoły, które zakwalifikowały się do turnieju w Rosji. Przeznaczyła na ten cel aż 400 milionów dolarów. Kwota zostanie podzielona według osiągnięć poszczególnych zespołów – zwycięska drużyna wzbogaci się o 38 milionów dolarów, a każda, nawet najsłabsza drużyna dostanie co najmniej 8 milionów dolarów. Po wyjściu z grupy kwota ta wzrasta to 12 milionów dolarów, występ w ćwierćfinale to 16 milionów, a następnie 22 miliony dla drużyny, która wywalczy czwarte miejsce, 24 miliony za trzecie i 28 milionów za tytuł Wicemistrza Świata. Kwota ta za każdym razem zostanie podzielona między cały sztab i piłkarzy.

Poza premią FIFA przeznaczyła po 1,5 miliona dolarów dla każdej drużyna jako „opłatę przygotowawczą”. Na wiele reprezentacji specjalne premie czekają także w kraju. Uważasz, że nasza reprezentacja zasłużyła na takie pieniądze? 

Polska kadra, reprezentacja Polski w piłce nożnej
Fot. East News

Robert Lewandowski, Mundial, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018
Fot. EastNews

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.